Ivan Hoffman: Před barevnými revolucemi není úniku. Teď je na řadě Gruzie

18.05.2024 17:00 | Komentář

POHLED IVANA HOFFMANA Za hezkými hesly se skrývá starý známý ďábel, který všechno slíbí a všechno vezme. Tak popsal Ivan Hoffman manuál „barevných revolucí“, sponzorovaných stále stejnými firmami a organizacemi. Podstatou každé „barevné revoluce“ je správný nepřítel, který umožňuje mladé generaci se semknout v nenávisti.

Ivan Hoffman: Před barevnými revolucemi není úniku. Teď je na řadě Gruzie
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

O tom, jak se dělají barevné revoluce, existuje mnoho reportáží, analýz, studií a také manuálů. S barevnými revolucemi, s jejich étosem, nadějemi, ale i s jejich důsledky, s deziluzí, mají osobní zkušenost miliony lidí v mnoha zemích na různých kontinentech. Starým skeptikům je předem jasné, že vzpoura proti totalitě ve jménu svobody a demokracie dovede rozdělenou a rozhádanou společnost nakonec zpátky k totalitě, která se bude hájit potřebou bránit svobodu a demokracii. Jsou to ale mladí nadšenci, kteří si importovanou revoltu osvojí v naději, že z barevné nenávisti vyklíčí lepší svět. A jelikož mladým patří budoucnost, není zdá se před barevnými revolucemi úniku.

V barevných revolucích ve skutečnosti nejde o vznešené ideály. Jejich pravým smyslem je destabilizace společnosti, státní převrat a ovládnutí země kolonizátory v demokratickém převleku. Dnes jsou těmito kolonizátory globální hedgeové fondy, jako například BlackRock anebo Vanguard. A jejich trik se svobodou a demokracií funguje. Úkolem nevládních protivládních organizací není zapojit se do debaty o rozumném, pragmatickém směřování země. Pragmatické je totiž dobře vycházet se sousedy a nevyhledávat konflikty. Takovéto uvažování je ovšem z pohledu zahraničím sponzorovaných bojovníků za svobodu a demokracii přízemní. Svoboda a demokracie v jejich pojetí nefunguje bez nepřítele.

Barevná nenávist, která rozkládá společnost, nevzniká sama od sebe. Musí se kultivovat, živit, podporovat a množit v různých nadacích, ganzích, think tancích. Do barevné nenávisti se v rámci dlouhodobých byznysplánů investují miliony dolarů s vidinou tučného zisku. Než ale dozraje ovoce v podobě státního převratu, občanské války anebo ekonomického kolapsu, jde o běh na dlouhé trati. A jako u každé investice, vidíme i v případě sponzorů barevné svobody, demokracie či „právního státu“, že svou investici chrání, a když je třeba i drsným, nevybíravým způsobem.

Octnout se na mušce globálního predátora, který naslibuje modré z nebe, aby pak oběť nemilosrdně oškubal, je delikátní situace. Z odstupu a ze zkušenosti zemí, které si tím prošly, je pohled na nepoučitelnost těch dalších bolestný a smutný. Těm, co jsou na řadě (aktuálně Gruzínci) a ještě netuší, že je čeká pád do závislosti a chudoby, můžeme držet palce, aby se nenechali zmanipulovat. Dynamika barevné nenávisti je ale neúprosná. Za hezkými hesly se skrývá starý známý ďábel, který všechno slíbí a všechno vezme. Ne proto, že to potřebuje, ale proto, že může. Že mu to dovolíme.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ivan Hoffman

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Přemýšlíte, proč jste nevyhráli?

Napadlo vás, že si za to můžete jen a jen sami, tím, jak všechny hned urážíte, jak o sobě mluvíte jako o těch jediných demokratech a jak jsou jen ty vaše názory správné? Logicky se to dotýká pak každého, kdo má jiný pohled na věc než vy a dá pak hlas někomu jinému, i když třeba s řadou věcí, co pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Hona, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJan Fišer , 18.05.2024 18:08:51
Barevné revoluce organizují globalistické nosaté elity. Barevné revoluce mají různé formy i různé cíle ale vždy hlavní roli hrají politické neziskovky, financované ze zahraničí, a zkorumpovaní politici. Uvedu několik příkladů z posledních let. Majdan na Ukrajině byl proveden velmi násilnými prostředky, vč. lidských obětí zastřelených najatými vrahy a instalací proamerické vlády a prezidenta s cílem vyvolat konflikt s Ruskem. Barevná revoluce v Bělorusku se nepovedla, protože v této zemi nebyla dostatečně silná aktivistická nezisková pátá kolona. Na Slovensku byla nejprve svržena Ficova tehdejší vláda po neziskovkami uměle vvolaných demonstracích (pod záminkou vraždy novináře) podpořených i podplacenou částí politické sféry. Tato barevná revoluce byla úspěšně završena dosazením Čaputové do funkce prezidentky SR. Podobný průběh jsme viděli i v ČR. Volby v r. 2021 byly poznamenané lživou antibabiš kampaní, zmanipulované výnosy Ústavního soudu a účelovým vytvoření pětikoalice (s následným vytvořením 5 samostatných sněmovních stranických klubů), díky čemuž se podařilo vyšachovat vítěze voleb, tedy ANO. A podobně jako na Slovensku byla barevná revoluce v Česku dovršena dosazením Petra Pavla do funkce prezidenta. A tohle všechno je běžným scénářem používaným po celém světě k odstraňování nepohodlnývh vlád, změn režimů, dosazování svých lidí do politických funkcí atd. A právě v těchto dnech se tento scénář realizuje při pokusu o další barevnou revoluci v Gruzii.

|  6 |  0

Další články z rubriky

ČT lezla na zahradu. Smazat a odškodnit, řekl soud. Šlo o politiku

4:39 ČT lezla na zahradu. Smazat a odškodnit, řekl soud. Šlo o politiku

Česká televize prohrála soud. Musí zaplatit odškodné a vymazat problematicky získané záběry občana, …