Jan Urbach: Fake news o změně maďarského postoje k Ukrajině

24.07.2022 19:34

"Maďarsko neposílá na Ukrajinu vojáky ani zbraně a stále nedovoluje dodávky zbraní přes své území," napsal na Twitter maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci Zoltán Kovács s odkazem na informaci o změně postoje maďarské vlády k pomoci Ukrajině.

Jan Urbach: Fake news o změně maďarského postoje k Ukrajině
Foto: KPR
Popisek: Maďarský parlament v Budapešti

Náměstek maďarského ministra zahraničí Levente Magyar měl v úterý ve Lvově na schůzce se starostou tohoto města prohlásit, že jeho země souhlasí s tím, že pomoc, včetně vojenské pomoci, kterou jiné země poskytují Ukrajině, bude přepravována přes maďarské území. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom informoval lvovský starosta Andrij Sadovyj.

„Jsme zdrceni tím, co se tady děje, je nám vás opravdu líto. Za posledních 200 let jsme s Ruskem bojovali třikrát. Byly to smrtící bóje. Na rozdíl od mnoha západních partnerů jsme cítili odpor vůči tomuto velkému východnímu státu. Zároveň bych rád upozornil, že Maďarsko nebude dodávat zbraně – to je náš postoj. Naše území však mohou využívat třetí země,“ měl uvést maďarský diplomat podle ukrajinských médií. Šlo by o výraznou změnu v postoji Budapešti k událostem na Ukrajině.

Zoltán Kovács ovšem na Twitteru s upozorněním na zprávu Ukrinform potvrdil dosavadní pozici Maďarska a uvedl, že všechna ostatní tvrzení nejsou nic jiného než fake news.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: O čem jednali Si s Putinem

12:17 Zbyněk Fiala: O čem jednali Si s Putinem

Prohloubení strategické spolupráce s Ruskem nemá být podle Číny závislé na osobách ve vrcholných fun…