Bělobrádek zůstává předsedou KDU-ČSL. Volba byla jasná

23. 5. 2015 13:15

Lidovce podle očekávání i nadále povede Pavel Bělobrádek. Uspěl v dnešní volbě na sjezdu KDU-ČSL, když získal hlasy drtivé většiny delegátů. Z 275 přítomných mu důvěru dalo 251 z nich. Bělobrádek neměl protikandidáta. Delegáti odpoledne zvolí i další členy užšího vedení strany.

 Bělobrádek zůstává předsedou KDU-ČSL. Volba byla jasná
Foto: red
Popisek: Stovka delegátů na sjezdu KDU-ČSL
Bělobrádkova obhajoba se vzhledem k volebním úspěchům strany z posledních dvou let očekávala. Straně se pod jeho vedením podařilo vrátit do Sněmovny, což Bělobrádek označil za unikátní záležitost. Delegátům dnes také řekl, že se podařilo splnit i další cíl z předchozího sjezdu, a to oddlužení a vytvoření budoucnosti pro stranu. KDU-ČSL by se podle něj měla snažit získat nové členy a postupovat systematicky krok za krokem. 
   
"Buďme trpěliví, ale i pracovití. Buďme sebevědomí, ale ne nafoukaní," řekl Bělobrádek. 
   
Straníkům také řekl, že lidovci mají na to, aby v krajských volbách na podzim 2016 získali post několika hejtmanů a rozbili rudooranžové krajské koalice KSČM a ČSSD. 
   
Delegáti dnes zvolí i další členy vedení. Souboj se čeká zejména o post prvního místopředsedy, o který se uchází ministr zemědělství Marián Jurečka, místopředseda lidovců Jan Bartošek a předseda středočeské organizace Miroslav Rovenský. Lidovci budou také během dvoudenního sněmu diskutovat o dalším směřování strany. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

18:51 Elitní právník a jeho nářez: Topolánek je prý chlap z gulema. Měl by ho někdo do nich nakopat! Drahoš je nejméně vhodný na prezidenta. Divím se, že Horáček dokáže vylézt na světlo boží

Vědci jsou hluboce vzdělaní lidé ve svých oborech, ale jinak politická embrya. Z tohoto úhlu pohledu…