"Ivan Langer si koupil toaleťák. Jako malý kakal a čůral do plínek." Článek o exministrovi ODS má další pokračování

6. 2. 2015 11:53

Exministr vnitra Ivan Langer (ODS) se dnes v noci na svém facebookovém profilu znovu vrátil k článku, v němž tento týden Lidové noviny informovaly o tom, že si za 40 milionů korun koupil čtyři desítky akcií společnosti IES Moravia Real. Deník se ve svém dnešním vydání ke kauze vrátil a přinesl další podrobnosti.

"Ivan Langer si koupil toaleťák. Jako malý kakal a čůral do plínek." Článek o exministrovi ODS má další pokračování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

Podle Langerova názoru je pro autorku prvotního článku Kateřinu Eliášovou, kterou posměšně označuje jako „tetu Kateřinu“ zřejmě nepochopitelné, že když někdo pracuje téměř pět let mimo veřejný sektor, investuje v bance půjčené peníze ve snaze v konečném důsledku vydělat peníze.

Naznačil, že za zveřejněním článku je závist. "Jako malý chlapec kakal a čůral do plínek, nyní však Ivan Langer používá toaletu, zvedá prkýnko, splachuje a dokonce si koupil i toaletní papír. Jak je to možné, když my máme doteď plné plíny?!" napsal Langer.

Svou skepsi vůči Langerovi dal v diskusi pod zmíněným exministrovým příspěvkem najevo Jiřík Antikomunista Laštůvka. „Moc lidí, co před pěti lety byli mínus, teď nejsou čtyřicet kostek plus...Aspoň přiznejte, že bez politiky byste hrál v klipech Mňágy...“

Langer mu odpověděl, že si nestěžuje na to, jaký způsob života žije. Prý je za tím ale tvrdá práce. A přiznal, že i zkušenosti a kontakty z politiky. Vyzdvihl ale význam svého vzdělání: „Stejně jako Vaše teze, platí i ta, že bez dvou vysokých škol bych nebyl tam, kde jsem; bez advokátních zkoušek bych nebyl tam, kde jsem: bez partnerů v kanceláři, přátel a spolupracovníků ve vysoké škole bych nebyl tam, kde jsem, bez svého workoholismu bych nebyl tam, kde jsem...,“ odpověděl svému kritikovi s dodatkem, že novinami zveřejněné transakci věří. Prý jde o správnou investici. „Ale zatím jsem sakra "čtyřicet kostek minus!"“ dodal Langer.

Langer se loni stal společníkem ve firmě vlivného olomouckého podnikatele

Páteční Lidové noviny pak v psaní o investici exministra Langera do společnosti IES Moravia Real pokračovaly. Zjistily, že této realitní firmě patří v centru Olomouce řada lukrativních nemovitostí, jejichž celková hodnota je 350 milionů korun. Šest památkově chráněných budov přitom IES Moravia Real získala přímo od města, které se v posledních třinácti letech zbavovalo majetku, aby mělo na investice. Tyto nemovitosti nakupovaly společnosti, které spadají do impéria vlivného olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. „Jeho společníkem se loni Ivan Langer oficiálně stal, když koupil dvacetiprocentní podíl právě v IES Moravia Real,“ napsal list.

Firma, do níž Langer vstoupil, koupila od Olomouce „rodinné stříbro“

Podle něj koupila zmíněná realitní společnost od Olomouce například Ditrichštejnský palác na Horním náměstí. Před čtyřmi lety za 80 milionů korun. Ve stotisícovém městě to podle listu způsobilo velké emoce a dokonce vznikla petice proti prodeji. Olomoučanům prý hlavně vadilo to, že se město zbavuje rodinného stříbra.

Noviny se také podrobněji věnují prodeji rohového domu s restaurací U Bakaláře za 12 milionů společnosti Toda Ibex, která se dnes jmenuje Real Estate Moravia, která rovněž patří podnikateli Kyselému a nyní částečně také Ivanu Langerovi.

  • Čtvrteční reakce exministra vnitra Ivana Langera na Lidové noviny ZDE
  • Článek LIdových novin o Ivanu Langerovi ZDE

Prý to byl podraz na nájemníky

Nemovitost chtěli ale původně koupit její nájemníci. Radnice tehdy ovládaná ODS jim slíbila, že jim jejich nájemní byty prodá. Nakonec ale zvolila obálkovou metodu a rozhodla se prodat celou nemovitost jako celek. Dům nakonec radnice prodávala za 12 010 000,-Kč. S touto sumou šli obyvatelé domu do soutěže. Nakonec je ale o pouhých 190 tisíc přeplatila Kyselého firma Toda Ibex. „Radní věděli předem, s jakou sumou do řízení vstupujeme. Dopředu nám tvrdili, že nájemníkům vyjdou vstříc, pokud mezi nabídkami nebude rozdíl v řádech milionů. Byl to na nás podraz,“ cituje deník tehdejší slova jednoho z nájemníků Pavla Kleisla. Jeho nařčení ale olomoučtí radní odmítli s tím, že vyhrála nejvyšší nabídka.

Tento dům dnes patří IES Moravia Real, kromě restaurace zde tato firma pronajímá i kancelářské prostory a dva byty.

Celé znění posledního příspěvku Ivana Langera na jeho facebookovém profilu:

"Langer si koupil toaleťák! Co skrývá?"

"Jako malý chlapec kakal a čůral do plínek, nyní však Ivan Langer používá toaletu, zvedá prkýnko, splachuje a dokonce si koupil i toaletní papír"

"Jak je to možné, když my máme doteď plné plíny?!"

Teta Kateřina (BioLihové noviny)

"Nepochopení nebo úmysl"

"Pro Tetu Kateřinu a další zaměstnance politicko-mediálního-agrokomplexu je zjevně nepochopitelné, že když je někdo téměř pět let mimo veřejný sektor, tak pracuje a vydělává peníze, přemýšlí a jde do banky, vezme si úvěr, půjčené peníze investuje a půjčku splácí....´, aby až ji splatí, na tom všem vydělal peníze."

Ivan Langer (advokát a filantrop)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…