LN: Měl to být korupční případ kolem politika ODS. Jenže možná někdo ukradl úplatek

3. 12. 2015 7:41

Do soudních síní čas od času doputují vskutku bizarní případy. Jedním z nich je i kauza bývalého senátora za ODS Tomáše Kladívka, jehož vyšetřovatelé podezřívají z převzetí úplatku, prostřednictvím něhož chtěla skupina podnikatelů ovládnout podnik Řízení letového provozu. Kladívko měl dostat investiční zlato za 8,9 milionu korun. Zprvu jasný případ se však zadrhl – zlato zmizelo.

 LN: Měl to být korupční případ kolem politika ODS. Jenže možná někdo ukradl úplatek
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Senátor Tomáš Kladívko

V červnu 2013 protikorupční policie spustila sérii domovních prohlídek. Zavítala i do domu a kanceláře tehdejšího senátora za ODS Tomáše Kladívka. V té době se zásah mylně spojoval s kauzou Nagygate, která vedla k pádu premiéra Petra Nečase. Kriminalisté však u senátora hledali něco jiného – zlato, které mělo koupit křeslo šéfa leteckých dispečerů.

Lidové noviny s odkazem na policejní a soudní spisy uvádí, že Kladívka chtěl využít královehradecký podnikatel Pavel Chovančík, který se snažil do vedení Řízení letového provozu dosadit svého člověka. Za senátorem proto údajně poslal schopného lobbistu Štěpána Prášila, aby vyjednal personální výměnu a předal peníze.  

Policisté zmapovali, že Chovančík uložil do bezpečnostní schránky v bance investiční zlato v hodnotě 8,9 milionu korun a že jej Prášil coby proponent účtu vybral. Jenže už nedokázali prokázat, že se jednalo o úplatek. Jak zjistily Lidové noviny, nepomohly ani následné domovní prohlídky, ani odposlechy. Beze stopy navíc zmizelo asi sedm milionů korun ve zlatě. K soudu tak dle deníku doputovala jen obžaloba za krádež.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…