Šinágl poukazuje na to, že australský politik Tony Abbott prosadil po svém zvolení premiérem v roce 2013 operaci „Suverénní hranice“, která dokázala zastavit příliv uprchlíků do této ostrovní země. V roce 2015 prý nepřistála v Austrálii ani jediná pašerácká loď obchodníků s lidmi.
Podstatou politikova plánu je nekompromisní přístup k nelegálním migrantům. Vojenské námořnictvo zastaví každou loď s přistěhovalci, která směřuje do Austrálie. Pokud neuposlechne, přiváže ji a odtáhne k indonéskému pobřeží. Pokud náhodou nějaký nelegální imigrant pronikne až do Austrálie, je převezen do azylového tábora na ostrově Nauru nebo na ostrově Papua Nová Guinea. Tam čeká na vyřízení azylové procedury. Pokud mu není azyl poskytnut, je dopraven do země původu.
„Nemohli bychom to v Evropské unii udělat stejně? Proč bychom měli podporovat pašeráky lidí a jejich nelegální byznys v objemu několika miliard eur ročně? Proč bychom měli dále finančně podporovat Islámský stát, který od pašeráků lidí vybírá výpalné až do výše 50 procent jejich příjmů?“ táže se publicista s tím, že bychom se měli poučit od těch, kteří opravdu problém s uprchlíky vyřešili a neposlouchat řeči pseudo-lidsko-právních aktivistů, kteří sice mají plná ústa frází, ale ještě nikdy žádný problém nevyřešili.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš