„Můžeš chlastat, můžeš krást,“ dočetli se policisté u Rathova kolegy

2. 9. 2013 12:49

Dnes pokračuje soudní proces s exposlancem Davidem Rathem, Petrem Kottem, Kateřinou Pancovou a dalšími obviněnými v korupční kauze. Obhájci obviněných si soudu stěžovali především na domovní prohlídky. Vyšetřovatelé našli řadu věcí, např. sešit s poznámkou, že u nás je možné „chlastat i krást“. Informace o soudním procesu přináší server iDnes.cz.

„Můžeš chlastat, můžeš krást,“ dočetli se policisté u Rathova kolegy
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath se spoluobžalovaným Petrem Kottem

"Můžeš chlastat, můžeš krást..." Takový byl vzkaz v sešitu, který policisté zabavili u Kotta v kanceláři. Mimo to zde nalezli také CD s koncepcí opravy buštěhradského zámku. Kotův obhájce poukázal před soudem na to, že povolení k domovním prohlídkám vydal místně nepříslušný soud místně nepříslušnému státnímu zástupci.

Velmi kriticky se k domovním prohlídkám vyjádřil také exposlanec David Rath. Pozastavil se např. nad tím, že bylo vydáno povolení k prohlídce prostor, které vůbec neužíval. „Tady nefunguje elementární kontrola, jestli ten objekt je tím člověkem jakkoli používán," rozčiloval se někdejší přední politik ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…