„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauze Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru

10.08.2017 15:51 | Zprávy

Mladíkovi z Afghánistánu, který se pokusil znásilnit zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce, hrozí až dvanáct let vězení. S detaily napadení přichází Seznam Zprávy. A svůj komentář k tomu sdělila zakladatelka portálu Ozbrojené složky Miroslava Pašková.

„Odkdy je pokus o znásilnění, když si vás chlap přitáhne a sahá vám na prsa?!“ Nečekaná slova ke kauze Afghánce, který napadl českou zdravotní sestru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce

Seznam Zprávy se dostaly k textu obžaloby, z něhož je patrné, že Vrchní soud v případu rozhodl o přísnější právní kvalifikaci. Dolní sazbou za pokus o znásilnění zdravotní sestry je tak pět let vězení, za mřížemi však může strávit až dvanáct let. Soud otevře případ v první polovině září.

K události došlo 30. října loňského roku, kdy 19letý mladík byl spolu se svým tříletým bratrem na dětském oddělení infekční kliniky. 51letou zdravotní sestru anglicky vyzval k následování na pokoj, ta se domnívala, že se malému chlapci přitížilo a šla. Na pokoji se však mladík snažil ženu přitáhnout k posteli, tlačil se na ni a osahával jí prsa. Zdravotnici se pak povedlo utéct, dodnes však trpí příznaky posttraumatické stresové poruchy. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kampaň o přínosu dotací EU. Vláda na ni dá 2,4 milionu

20:41 Kampaň o přínosu dotací EU. Vláda na ni dá 2,4 milionu

Posílit pozitivní vnímání fondů Evropské unie a šířit mezi lidmi povědomí o tom, jak EU zkvalitňuje …