„P*čo v černé sutaně!“ Polský jezuita zkritizoval katolický národ kvůli odmítání uprchlíků a přišel výprask

25. 3. 2016 17:16

Jezuitský kněz Gregory Kramer z polského Krakowa se postavil proti premiérce Beatě Szydlové, která napříště odmítla vpustit do Polska byť jen jednoho jediného uprchlíka. Reagovala tak na teroristické útoky, ale podle kněze šlo o reakci nepřijatelnou a nekřesťanskou. Na internetu se vyjádření kněze dočkalo velké pozornosti, ale zřejmě by ho to nepotěšilo. Slova, která padla na jeho adresu, v Bibli nenajdete.

„P*čo v černé sutaně!“ Polský jezuita zkritizoval katolický národ kvůli odmítání uprchlíků a přišel výprask
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Polský deník Gazeta Wyborcza uveřejnil příběh jezuitského kněze, který se postavil vlastní premiérce Beatě Szydlové z vládní strany Právo a spravedlnost. Ostře zkritizoval její prohlášení, že v zájmu ochrany polských občanů nevpustí na polské území už ani jednoho uprchlíka.

„Katolický národ pronesl skrze ústa své premiérky slova: Už žádný uprchlík v naší zemi. O pár dní později chodí tentýž národ brečet na kříž Pána Ježíše Krista. O Velikonocích zpívají Hallelujah. Jejich víra nestojí za nic.“ Tato tvrdá slova napsal jezuitský kněz na sociální síti Facebook.

Duchovní se následně dočkal prudké odezvy. Nechyběla ani slova o „pí*e v černé sutaně“ a další peprné výrazy. Jeden z diskutujících na sociální síti konstatoval, že přijmout muslima pod svou střechou znamená riskovat střet s odjištěným granátem. „Je to totéž, jako by kněz nabádal lidi k životu v hříchu. To mi hlava nebere. Myslím, že se opravdu blíží náš konec,“ napsal například pan Jacek. „To Poláci potřebují pomoc, ale ďábel nám nepomůže. Islám je náboženstvím ďábla,“ přisadila si čtenářka Catherine.  

Sluší se ovšem dodat, že se kněz dočkal i zastání. Řada lidí mu poděkovala za moudrá slova a jednoznačně mu dala za pravdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…