"Projekt Ukrajina" selhal. USA a EU už prý jen sčítají škody

7. 11. 2015 12:38

Pokus Evropské unie, USA a kyjevských orgánů udělat z Ukrajiny demokracii selhal, napsal pro Bloomberg publicista Leonid Beršidskij v článku, který zveřejnila agentura Ria Novosti a z něhož citoval server Prvnízprávy.cz.

"Projekt Ukrajina" selhal. USA a EU už prý jen sčítají škody
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nášivka Ukrajina

Publicista Leonid Beršidskij v článku „Ukrajině hrozí být zkrachovalým státem“ například píše, že více než rok po „revoluci důstojnosti“ vypadá Ukrajina jako „jiný zkrachovalý a zkorumpovaný postsovětský režim“. „Není divu, že ve vztazích mezi Kyjevem a Západem, které mají mimořádný význam, se objevují praskliny,“ uvedl novinář.

Celý text je ZDE

Reformy prý neměly vliv ani na ukrajinskou ekonomiku, ani na zkorumpovanou justici. Stínová ekonomika roste, zákonné podmínky pro podnikání se téměř nezlepšily, MMF předpovídá hospodářský pokles o 11 %. Zvláštní zpravodaj OSN pro mimosoudní popravy Christoph Heyns po návštěvě Ukrajiny poznamenal, že ukrajinské orgány nedokázaly vyšetřit vraždy na náměstí Nezávislosti a požár v oděském Domě odborových svazů. Bezpečnostní služba Ukrajiny je podle Beršidského nad zákonem.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko byl prý jediným z nejbohatších občanů Ukrajiny, který byl schopen v minulém roce zvýšit své jmění. A zdá se, že na svůj slib prodat podnik zapomněl. A zatímco Porošenkova banka je na vzestupu, mnozí jiní ztratili licenci.

Do politických procesů na Ukrajině je údajně zapojena EU a zejména Spojené státy. Americké velvyslanectví v Kyjevě se prý stalo „centrem moci“ a ukrajinští politici otevřeně hovoří o tom, že se jmenování či odvolání posuzuje Geoffreyem R. Pyattem a dokonce i viceprezidentem USA Josephem Bidenem. Podle Beršidského nicméně snahy EU a USA selhaly.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…