Úsvit chce dostat do ústavy zákaz zvyšování daní

8. 4. 2015 10:27

Hnutí Úsvit požaduje, aby se do ústavy dostal zákaz zvyšování daní. Tento požadavek si klade podmínku pro svoji podporu vládního návrhu finanční ústavy, která má zavést brzdu proti nadměrnému zadlužování státu. Představitelé klubu Úsvitu to ohlásili na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně. Sněmovna má první čtení finanční ústavy na svém dnešním programu.

 Úsvit chce dostat do ústavy zákaz zvyšování daní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na základně poslaneckého klubu Úsvitu vznikne nová strana a vstoupí do ní drtivá většina poslanců tohoto hnutí. Vzorem nové strany bude Marine Le Pen
Předseda klubu Marek Černoch řekl, že vládní předloha není napsána ideálně. "Proto dáváme za náš klub následující návrh: podpoříme fiskální ústavu, ale jen pod podmínkou, že do ústavy doplníme zákaz zvyšování daní," řekl. Vysvětlil to tím, že vláda by v případě zavádění nástrojů proti růstu dluhu mohla sáhnout po zvyšování daní, což ale podle něj povede dlouhodobě zadluženou ekonomiku do stagnace. Podotkl také, že obdobný zákaz zvyšování daní má ve své ústavě například Švýcarsko. 
   
Doufá, že vládu tento návrh osloví, a poukázal na to, že vláda potřebuje ve Sněmovně ke schválení finanční ústavy ústavní většinu, tedy 120 hlasů. Koalice jich má jen 111. 
   
Sněmovna má na svém dnešním programu také novelu, která prodlužuje podporu biopalivům. Člen klubu Úsvitu Karel Fiedler řekl, že klub se staví proti této novele. Jak řekl, biopaliva zdražují jak pohonné hmoty, tak potraviny. Řekl také, že v ostatních členských státech EU je podpora biopaliv nižší než v tuzemsku.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Erik Best: Sobotka jde do háje, ale tohle ještě stihl slíbit EU. A je to vážné. A zůstane to po něm

14:20 Erik Best: Sobotka jde do háje, ale tohle ještě stihl slíbit EU. A je to vážné. A zůstane to po něm

Americký novinář Erik Best na svém webu hodnotí situaci Andreje Babiše (ANO), ale také situaci v ČSS…