Vizi ministerstva obrany tvoří s odborníky i třeba režisér Marhoul

16.09.2010 12:31

Nad Bílou knihou ministerstva obrany se sešli nejen velcí kritici resortu, ale i třeba filmový režisér Václav Marhoul. Šéfem patnáctičlenného týmu tvůrců knihy je pak exministr obrany Jiří Šedivý.

Vizi ministerstva obrany tvoří s odborníky i třeba režisér Marhoul

Jak informuje server iDNES:cz, bílá kniha bude mít zhruba deset kapitol a má se dotknout proměn bezpečnostního prostředí, role české armády, ekonomiky resortu obrany, personalistiky nebo třeba organizačních změn v civilní a vojenské části ministerstva.

"Naší ambicí je předložit ministrovi souhrnnou cestovní mapu, která pomůže provést resort momentální rozpočtovou nouzí, ve střednědobém výhledu ozdraví resort a současně ho nasměruje na trasu dlouhodobě udržitelného rozvoje," uvedl pro server šéf týmu Šedivý.

Právě on je podle serveru iDnes.cz coby kritik proslulý tím, že napsal na požádání NATO Review (vojenský magazín Severoatlantické aliance) tak kritický pohled na reformu české armády, že ho z webu redakce později tiše stáhla.

Odborník i vášnivý záložák

Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka zase otevřeně hovořil o pachu korupce, provázejícím armádní zakázky připomíná server postoje dalšího člena týmu. Kdo by se podivil, kde se vzall mezi odborníky třeba Marohul, pak "vášnivý záložák, kolega Marhoul," jak Šedivý charakterizuje režiséra filmu Tobruk, vymýšlí, co s aktivními zálohami.

Opatrný ke knize je šéf branného výboru poslanecké sněmovny František Bublan (ČSSD): „Na výbor sice přišla nabídka konzultací, ale ono to bývá tak, že máme diskutovat, až když je něco hotovo. Bylo by lepší, kdybychom byli vtaženi průběžně. Nerad bych, aby nám předložili Bílou knihu jako takovou - a teď o tom diskutujte - ale když přijdou s nějakými tezemi před polovinou své práce, budu spokojen."

Více:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ova

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

svobodná média

Dobrý den, fakt byste za obálku na časopisu, která nikoho neuráží někoho hnala k soudu? Kde je pak nějaká svoboda? A třeba Respekt je známý svými obálkami, kde jsou často i karikatury a je používána nadsázka, někdy i černý humor. To jste se už všichni politici zbláznili, že byste chtěli zasahovat do...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: „Ano, stát se to může.“ Výrobce covid-vakcín přiznal ohrožení

8:32 Průlom: „Ano, stát se to může.“ Výrobce covid-vakcín přiznal ohrožení

Ve Velké Británii došlo podle serveru The Telegraph k zásadnímu průlomu, co se týče odškodňování lid…