MfD přišla s dalším svědectvím o sledování politiků

02.10.2010 11:13

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta našel další údajnou oběť sledování bezpečnostní agenturou ABL. Měl by jím být aktivista a někdejší zastupitel městské části Praha 11 Jiří Štyler.

MfD přišla s dalším svědectvím o sledování politiků

Detektivové z ABL měli podle MfD Štylera a jeho rodinu sledovat v roce 2007 a zjistit si osobní data, která jsou dohledatelná jen v policejních evidencích. "Vytěžením poštovní doručovatelky bylo zjištěno, že se v domě nachází provozovna jeho firmy," napsali detektivové do zprávy.  

Štyler, aktivista, který založil sdružení Chodovské hnutí a který kritizuje jakýkoli nevýhodný prodej pozemků stamilionové hodnoty v městské části. To vadí hlavně vedení radnice a podnikatelům, kteří z realitních byznysů na Praze 11 bohatnou, píše dále deník. 

"Jižní Město je unikátní proto, že mnohé tamní pozemky jsou zasíťované, leží poblíž stanic metra a v blízkosti brněnské dálnice. " Kdyby lustrovali jenom mě, tak to snad i přežiju. Ale celou moji rodinu? A absolutně nezúčastněné lidi? To je síla," zlobí se Štyler.

Ve čtvrti jsou politici napadáni

Letos Jiřího Štylera někdo před jeho garáží napadl. V bezvědomí a zmláceného ho našel jeho syn. "Bohu děkuji, že tam byl můj čtrnáctiletý syn. Když uslyšel mé heknutí, šel se podívat." uvedl bývalý zastupitel.

Přitom se nejedná o ojedinělý útok na politika v této čtvrti. Martu Šorfovou, o které jako sledované osobě informovala MfD nejdříve, prý napadli dvakrát. Dalšího bývalého člena ODS a podnikatele Zdeńka Touše zmlátili krátce před volbami 2006. I jeho prý monitorovala agentura ABL.

"Vadím těm, kterým celou dobu šlapu na paty. tedy jedné části ODS. jejich motivy jsou politicko - ekonomické," je přesvědčen Štyler. Odhodlaně dodává: " Víc se budu hlídat, ale rozhodně se umlčet nenechám."


Články ke kauze, tiskové zprávy a vyjádření ČTĚTE ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: az

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

4:46 Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

„Fotit se s cedulkou ‚Slovákům vstup zakázán‘ a potom se předvádět ve slovenském dresu může jen čist…