Huml chce zrušit značky oznamující měření rychlosti

25.12.2010 9:02

Neměřit rychlost vůbec nebo bez informační značky, s takovým návrhem přišel poslanec a dopravní expert za Věci veřejné Stanislav Huml.

Huml chce zrušit značky oznamující měření rychlosti

Poslanec a dopravní expert Stanislav Huml z Věcí veřejných přišel s návrhem zrušit dopravní značky upozorňující v obcích na začátek a konec měření rychlosti městskou policií

Vypuštění povinnosti vyznačovat měřené úseky na území měst a obcí vtělil Huml do pozměňovacího návrhu v rámci prosincového druhého čtení senátní novely zákona o provozu na pozemních komunikacích. O konečné podobě normy budou poslanci rozhodovat ve třetím čtení po Novém roce.

Huml by neměřil rychlost vůbec nebo bez cedulí 

„Návrh jsem podal a byl zakomponován do předlohy," potvrdil Právu Huml. „Celou dobu tvrdím, že městská policie by rychlost buď neměla měřit vůbec, nebo když už to má povoleno, tak bez cedulí," vysvětlil svůj návrh.

Informační tabule s obrázkem kamery nemají na řidiče správný výchovný vliv, myslí si Huml. „Pouze evokují v lidech pocit, že v některých úsecích si musejí dát pozor a na ostatních mohou jezdit rychle. Mně to přijde jako nesmysl," dodal.

Tabule se nelíbili ani ministerstvu dopravy

"Pan Huml je člověk, který vede na ministerstvu dopravy expertní skupinu, a my dáváme v podstatě zelenou všemu, co tato expertní skupina řekne," řekl Právu ředitel kabinetu ministra dopravy Karel Hanzelka.

Povinnost označovat měřené úseky v obcích značkami platí v Česku od začátku roku 2009. Už v době jejího zavedení se proti ní bouřily radnice statutárních měst, strážníci namítali, že s kamerami na označených úsecích budou k smíchu, a novinka se nezamlouvala ani ministerstvu dopravy.

Strážníkům by měla i nadále zůstat povinnost měřit rychlost aut jen v úsecích, které jim určí státní policie.

Související:

Bárta prý věděl o Michálkovi a varoval Drobila

Místo policejního ředitele chci Komorouse, říká Huml

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nip

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…