Přerovem prošli extremisté. K potyčkám s Romy nedošlo

25.06.2011 17:50

Přerov zažil rušnou sobotu. Městem totiž pochodovalo asi dvě stě členů a sympatizantů Dělnické strany sociání spravedlnosti (DSSS). Nakonec vše zejména díky městu a policii dopadlo dobře a bez konfliktů.

Přerovem prošli extremisté. K potyčkám s Romy nedošlo

"Vážení občané, Magistrát města Přerova, Policie ČR a Městská policie Přerov upozorňuje obyvatele, že v sobotu dne 25. června 2011 mezi 11:00-18:00 hodinou bude ulicemi nám. Svobody, Čechova, Havlíčkova, Komenského, Škodova, Husova, Kramářova, Čechova procházet ohlášený pochod Dělnické strany sociální spravedlivosti (DSSS) proti rasové nesnášenlivosti. Je pravděpodobné, že by mohlo dojít ke střetu mezi zastánci DSSS a jejich odpůrci," vyrovalo město své občany také prostřednictvím služby Obce voličům na ParlamentníchListech.cz.

Do Přerova se sjely policejní sbory z pěti dalších krajů - vedle Olomouckého také z Moravskoslezského, Zlínského, Jihomoravského, Pardubického a Královehradeckého. Celá akce stála město 200 tisíc korun. Situaci hlídali ze vzduchu dva vrtulníky. Nasazeni byli také těžkooděnci, psovodi a hlídky na koních. 

Romové koncertovali přímo na trase pochodu

Ve stejnou dobu a dokonce na trase ovšem uspořádali romští občané koncert na podporu občanského soužití a porozumění, předpokládaly se proto střety, kterým policie nakonec dokázala účinně zabránit.

Policisté prováděli kontroly na nádraží i na jiných přístupových cestách. Na náměstí Svobody museli lidé procházet přes policejní kordony, které prováděli osobní prohlídky. "Při prohlídkách jsme u účastníků mimo jiné objevili jednu střelnou zbraň, konkrétně pistoli vzor ČZ 70, a dále dva teleskopické obušky, tři nože a několik tyčí. Kromě toho se tu objevil člověk, který se vydával za novináře, ale byl přitom ozbrojený boxerem," shrnul pro server iDNES.cz policejní mluvčí Michal Pižurin.

Policejní stát! Odpor!

"Nesouhlasíme se stávajícím režimem, který si myslí, že zde bude navěky. To si mysleli komunisté také. Česká republika je nyní policejní stát," řekl ve svém projevu šéf DSSS Tomáš Vandas. Po něm řečnili další dva lidé a následně se pochod vydal do ulic.

Do Přerova zamířili i někteří politici. Například europoslanec Jan Březina, nebo poslankyně Jitka Chalánková. "Akce pravicových radikálů se opakují a jejich agresivita stoupá, proto je třeba se jim občansky zodpovědně postavit," uvedl pro ČTK jeden z organizárotů koncertu Josef Gábor.

Přerov už pochod radikálů zažil. Před dvěma lety létaly vzduchem dlažební kostky, dýmovnice i kusy laviček. Ze 700 extremistů bylo tehdy 31 zatčeno. Zraněno bylo několik demonstrantů i šest policistů a tři strážníci.

Čtěte:

Přerov: Městem projde DSSS. Myslete na své bezpečí!

U busty Adolfa Hitlera se nemodlím. Členka DSSS z Krupky vypráví

Foto: dm.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

4:44 Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

Prozradil pirátský poradce Petr Beneš z pražského magistrátu citlivé informace protistraně, s níž se…