Řecký premiér kritizuje Klause. Prý uráží Řeky tím, že pijí ouzo

01.09.2011 16:31

V nedávném rozhovoru prezident Václav Klaus nepřímo označil Řeky jako líné pijáky ouza. Proti tomu se nyní ohradil řecký premiér, podle něhož je toto jen další z Klausových projevů antievropanství.

Řecký premiér kritizuje Klause. Prý uráží Řeky tím, že pijí ouzo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

"S velkým smutkem jsem si poslechl českého prezidenta Václava Klause, který je samozřejmě dobře známým Antievropanem, ale který nyní chce vyjadřovat svoje populistické antievropanství tím, že uráží Řeky tvrzením, že - my tady pijeme svoje ouzo a užíváme si a oni jsou ti, kteří tvrdě pracují - a tak dále," řekl řecký premiér Jorgos Papandreu.

Prezident Klaus Řeky v rozhovoru pro deník Právo nepřímo označil za pijany ouza. "Neviním Řeky. Každá země by mohla sama volit, zda bude žít na půl plynu, čtvrt plynu, nebo na plný plyn svých možností. Sama by mohla říct: my budeme víc hodin sedět ve stínu pod cypřiši a popíjet si ouzo, anebo víc pracovat. Jestliže se Řecko rozhodne, že bude více hodin věnovat ouzu nebo cypřišům, tak je to naprosto v pořádku. Nicméně nemůže vstoupit do měnové unie s Německem," kritizoval Klaus dluhovou krizi Řecka.

Související: Podle Klause může za řeckou krizi euro

Nyní se řecký premiér ohrazuje i proti Klausovu celkovému euroskepticismu. "Pokud Evropa nepřekoná toto vnímání a uzavře se v něm, pak směřujeme k roztříštěné Evropě. Přijdeme tak o výdobytky ne posledního desetiletí, ale posledních 50, 60 let po druhé světové válce," kritizoval Papandreu na schůzi špiček vládní strany

Navíc podle serveru megatv.com byl Papandreu Klausovým "divokým útokem očividně rozzlobený a použil ostrý tón, který u něho není obvyklý".

Čtěte více:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…