Zelení se sjeli na konferenci, Bursík odešel poražen

25.10.2011 21:23

V roce 2006 spolu se svými spolustraníky zapíjel historický šestiprocentní úspěch – jako prvnímu předsedovi Strany zelených se mu podařilo partaj dostat do sněmovny. Od té doby však hvězda Martina Bursíka jen padá – přišel o předsednictví ve straně a co hůř, Zelení v dalších parlamentních volbách úplně propadli. Kariérní sešup někdejšího ministra životního prostředí však pokračuje – nově se nedostal ani do republikové rady své strany.

Zelení se sjeli na konferenci, Bursík odešel poražen
Foto: zeleni.cz
Popisek: Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík

Poté, co jeho místo obsadil ekonom Jiří Čáslavka, se z Bursíka stal jen řadový člen. "K tomu, že nebyl zvolený, přispělo i to, že se na samotnou volbu osobně nedostavil, protože byl pracovně v zahraničí. Svou kandidaturu oznámil pouze SMS zprávou," zdůvodnil pro server Mediafax Bursíkův neúspěch předseda zelených Ondřej Liška.

Liška: Atmosféra se zlepšuje. Už se nehádáme

Předseda strany dodává, že byl s atmosférou na krajské konferenci zelených spokojený. Politická kultura strany se podle něj zvedá a vztahy již nejitří vnitrostranické boje. "I ti, kdo se angažovali v různých sporech, tak dokážou spolu velmi dobře komunikovat a diskutovat o společné politice," pochvaloval si Liška.

Kromě voleb do republikové rady se na konferenci řešily také senátní volby, které proběhnou v příštím roce. Konkrétní jména však zatím nepadla. Strana zelených počítá se spojením s jiným subjektem, se kterým má větší šanci uspět. Jedním z možných partnerů by mohli být i severočeští politici ze Změny pro Liberec.

Sjezd přinese diskusi o vládních reformách

V příštím roce čeká zelené stranický sjezd, kde se mimo jiné budou měnit stanovy partaje. "Na sjezdu bychom chtěli přijmout i programový dokument, který se bude týkat současné situace, ať už jsou to vládní reformy nebo témata, kterým se budeme věnovat v následujících měsících," vysvětluje Liška.

Čtěte také:
Zelení: Stát trestá odpovědné. Zdraží teplo těm, kdo topí ekologicky
Sháníme peníze, řekli Zelení v kavárně. Dárci se jen hrnou
Liška (SZ): Byli to poslanci VV, kteří zablokovali efektivní boj s korupcí

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…