Zpěvačku Tonyu Graves prý napadli příznivci krajní pravice

28.11.2011 13:41

Americkou zpěvačku české skupiny Monkey Business Tonyu Gravesovou v sobotu večer ve vimperské restauraci U Stadionu fyzicky napadli a častovali ji rasistickými urážkami. Řekla to dnes ČTK. Za incidentem podle ní stojí skupina příznivců extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), která ten den pořádala ve Vimperku shromáždění. Skupina Monkey Bussines vystupovala v diskotéce Calypso.

Zpěvačku Tonyu Graves prý napadli příznivci krajní pravice
Foto: Archiv
Popisek: Tonya Graves

"V restauraci jsem potkala nějaké lidi z Dělnické strany sociální spravedlnosti. Byla jsem sama a bylo to nepříjemné setkání, oni nebyli nadšeni, že jsem se tam objevila. Začali na mě křičet rasistická hesla, tahat mě za vlasy a plivat na mě," řekla zpěvačka tmavé pleti, která od roku 1995 žije v Česku. Uvedla, že v restauraci sice byli dva policisté, kteří ale nebyli ve službě a nepomohli jí. Pomoci se prý dočkala až od některých hostů restaurace a číšníka.

"Policie, která přijela na místo, když bylo po všem, řekla, že nemůže nic dělat, protože ti, kdo mě napadli, nebyli místní lidé," doplnila zpěvačka. Vyjádření vimperské policie zjišťuje.

Incidentu předcházel mítink DSSS

Na mítink DSSS na náměstí ve Vimperku přišly v sobotu zhruba tři stovky lidí. Řečníci v čele s předsedou strany Tomášem Vandasem tam poukazovali na údajné problémy s nepřizpůsobivými občany a na zhoršující se bezpečnost ve městě. Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner uvedl, že v souvislosti se shromážděním policie neřešila žádný zásadní konflikt.

Podle informací, které serveru vimperk.eu poskytl provozovatel diskotéky Tomáš Koška, jeden z příznivců DSSS zpěvačku v restauraci slovně napadl. K fyzickému útoku podle něj nedošlo.

Policisté v civilu prý zpěvačce nepomohli

"Někteří místní se mě snažili chránit. Ve vedlejší místnosti byli dva policisté, kteří právě nebyli ve službě, ale ti mi nepomohli. Policii zavolal jeden z místních a kluci z kapely, kterým jsem volala, co se děje. Hlavně mi pomohli starší lidé od stolu pro štamgasty a číšník. Mezi sebou se začali prát i ti, kdo mě napadli, vzduchem létaly židle," popsala událost rodačka z Peekskill ve státě New York. Policie prý byla přivolána až následně, ovšem skupina podle serveru případ nechtěla hlásit.

Gravesové se něco podobného v České republice prý stalo poprvé. Dodala, že je v pořádku a záležitost považuje za uzavřenou.

Jednačtyřicetiletá Gravesová pochází z pěti dětí. Pracovala jako asistentka v International School of Prague, zpívat začala s Blues Bandem Luboše Andršta. Ke kapele Monkey Business se připojila po vydání jejich prvního alba Why Be In When You Could Be Out v roce 2000. Vedle hudebních pódií se objevila také jako herečka v televizním filmu Iguo-Igua nebo na filmovém plátně ve snímcích Obsluhoval jsem anglického krále, Satan přichází a Blízko nebe.


TĚMA: Rasismus


Čtěte také:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzka se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzka se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…