Rekonstrukce domu podle Patry Paroubkové skončily v září minulého roku. „Dělala se kanalizace, střecha a další věci. Celé nás to nakonec stálo o zhruba dvacet tisíc eur víc, než byl původní rozpočet na cca 75 tisíc eur, který předložila firma. Celková rekonstrukce a zařízení přišly na cca 100 tisíc eur,“ řekla Paroubková Blesku.
Bulvár se pozastavuje na tím, že existují jisté nesrovnalosti při placení domu. Petra Paroubková za dům původně zaplatila dva a půl milionu. Smlouva uvádí, že peníze byly složené v v hotovosti, Paroubková ovšem tvrdí, že platba proběhla bankovním převodem. „Předně bych chtěla říct, že smlouvu jsem nepodepisovala já, ale můj zmocněnec. Pokud vím, a viděla jsem bankovní výpis, tak 80 % zaplatil bankovními šeky, nikoli v hotovosti," řekla Paroubková deníku.
Smlouvu uviděla až po podpisu
Na dotaz, zda je zmíněná smlouva v rozporu se skutečností, manželka Jiřího Paroubka uvedla, že to neví. Zároveň prohlásila, že smlouvu viděla až těsně po jejím podpisu. „Na to se musíte zeptat zmocněnce. On podepsal smlouvu u notáře. Zmocněnec musí na základě plné moci vystupovat za vás v souladu s řeckými zákony, které neznám," řekla Paroubková Blesku.
Smlouvu na koupi domu prý Patra Paroubková uviděla až po jejím podpisu. Problémy s tím, že existují jisté rozpory, Paroubková nemá. „Když máte plnou moc, ve které musí vystupovat zmocněnec v souladu s místním právem, tak v tom nevidíte problém," řekla deníku Paroubková.
Zmocněnec vybral pro Paroubkovi i samotný dům. Petra jej poprvé uviděla, až přijela do Řecka. Dům i jeho rekonstrukci prý Paroubkovi zaplatili z honorářů za své knihy. Poněkud záhadné ale je, že nejvíc (40 tisíc) se prý prodalo knihy Jiřího Paroubka Plnou parou v politice. Knihkupci ovšem toto dílo označili za ležák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bob