Jste lačný po penězích, nařkl Grebeníček kardinála Duku

17.06.2012 6:34 | Zprávy

Na pátečním jednání sněmovny se předseda komunistů Miroslav Grebeníček ostře navezl do kardinála Dominika Duky kvůli církevním restitucím. Podle něho je církevní hodnostář nezvykle lačný po penězích a majetku Čechů, Moravanů a Slezanů. Duka se proti výrokům ohradil slovy, že parlament začíná připomínat zasedání ÚV KSČ.

Jste lačný po penězích, nařkl Grebeníček kardinála Duku
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

"Ve své lačnosti majetku a peněz Čechů, Moravanů a Slezanů je kardinál až nezvykle tvrdý. Jako by i dnes církevní hodnostáři českým občanům svými požadavky říkali: Chceš odpuštění hříchů dědičných? Zaplať!" cituje Grebeníčka server Lidovky.cz.

Duka se proti němu ohradil slovy, že mu parlament začíná připomínat zasedání ÚV KSČ. "V 50. letech podobné projevy doprovázely stovky zatčených a mučených kněží," připomněl Duka. Kardinál už před nějakou dobou avizoval, že pokud návrh zákona o církevních restitucí neprojde, odejde ze svého úřadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

12:40 V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

„Historie se opakuje“ osobnosti českého veřejného prostoru napsali pár slov k ruským oslavám 80. výr…