Novinář srovnává Lessyho s diktátorem a děsí čtenáře: Projde jim i vražda babičky

19.07.2012 7:54

Podle komentátora Bohumila Pečinky dochází v poslední době v České republice k rozkladu státu. Jeho funkce si pro sebe usurpují různé zájmové skupiny, nikým nezvolené, které křikem o boji proti korupci prosazují svou moc. Jejich cílem je stát bez politiků- a podle Pečinky tedy i bez demokracie.

Novinář srovnává Lessyho s diktátorem a děsí čtenáře: Projde jim i vražda babičky
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy

Policejní prezident Petr Lessy  podle Pečinkova líčení v magazínu Reflex obvinil ministra financí z nátlaku, následně si domluvil podporu policejních odborářů a obrátil se na čtyřicetitisícový ozbrojený sbor s dramatickým prohlášením v duchu Huga Cháveze. V dohledné budoucnosti můžou jeho eskapády pokračovat tím, že pošle policajty s ostře nabitými zbraněmi výhrůžně procházet ulicemi, nebo rovnou začne zatýkat ústavní činitele.

V normální zemi by bylo takové jednání vnímáno jako hrozba, ale u nás je prý dnes vnímán jako hrdina. A není to jediný případ, kdy se tu prostřednictvím lidové popularity pokouší o usurpaci moci někdo, koho nikdo nezvolil. „Stačí svůj projev uvodit slovem „nezávislost“ a zakončit zvoláním o boji proti korupci a projde Vám i vražda vlastní babičky,“ píše Pečinka.

Podle něj můžeme v přímém přenosu sledovat rozklad státu, kdy moc přebírají lidé, kteří nemají vůbec žádný mandát, kromě své aureoly mediální hvězdy. Začalo to v roce 2009, kdy Ústavní soud z malicherných příčin znemožnil politikům vyhlásit předčasné volby. Tím všem ukázal, že jakákoliv instituce, pokud chce, dokáže držet politiky v šachu. Následovala roční anabáze s Fischerovou úřednickou vládou, kterou média opěvovala tak, až lidé došli k závěru, že politiky vlastně vůbec nepotřebují a „odborníci“ to zvládnou taky.

A poté následovaly policie, státní zastupitelství, tajné služby a další instituce, které sice podle Ústavy odvozují svou moc od volených politiků, ale když se seknou, důsledně prosazují své požadavky a k tomu ještě působivě řeční o korupci a obraně vlastní nezávislosti, jsou schopny samy usurpovat moc. „Státní zástupci si napíšou zákon o vlastním fungování a tlakem ho prosazují na veřejnosti i v Parlamentu,“ uvádí příklad.

Podle Pečinky je zásadní, zda tento rozpad státu probíhá samovolně, nebo jej někdo koordinuje se záměrem celý stát ovládnout. „Pocitovým cílem je koncept státu bez politiků. Dodejme jen, že stát bez politiků je zároveň státem bez demokracie,“ uzavírá komentátor Pečinka.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…