Amnestie se nemá týkat Pitra a Provoda, tvrdí zástupci a podávají stížnost

26.01.2013 12:11 | Zprávy
autor: adr

Žalobci nesouhlasí s rozhodnutím soudu, že by stíhání podnikatele Tomáše Pitra a Miroslava Provoda kvůli daňovým deliktům z 90. let mělo kvůli amnestiím skončit. Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová deníku Právo potvrdila, že proti usnesení o zastavení stíhání podali žalobci stížnost.

Amnestie se nemá týkat Pitra a Provoda, tvrdí zástupci a podávají stížnost
Foto: red
Popisek: Podnikatel Tomáš Pitr

"Domníváme se, že se na tento případ amnestie nevztahuje z důvodu hrozící trestní sazby podle podané obžaloby, která činí pět až dvanáct let," uvedla mluvčí. Amnestie totiž stanoví, že se mají zastavit stíhání pouze u těch lidí, kteří jsou obvinění déle než osm let, hrozí jim maximálně deset let vězení a nejsou na útěku.

Městský soud v Praze ovšem při posuzovaní, zda zastavit stíhání, vzal v úvahu nový trestní zákoník, který u skutků Pitra a Provoda stanoví pouze desetiletou hranici. Předseda trestního senátu Tomáš Durdík Právu sdělil, že soudy se musí řídit tou úpravou, která je pro pachatele příznivější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Umělkyně Kerekes: Babiš není Fico. Chce evropské peníze

21:35 Umělkyně Kerekes: Babiš není Fico. Chce evropské peníze

Viktor Orbán je zklamaný muž, který skončil v opozici, Andrej Babiš pragmatik závislý na evropských …