Nečas se v otázce fotovoltaiky zastal regulačního úřadu

17.02.2013 13:40 | Zprávy
autor: vfe

Dalším tématem Otázek Václava Moravce byla fotovoltaika. V pořadu dále diskutovali premiér Petr Nečas (ODS) a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Nečas vyjádřil podporu Energetickému regulačnímu úřadu i jeho předsedkyni Aleně Vitáskové a varoval před takzvanými solárními barony.

Nečas se v otázce fotovoltaiky zastal regulačního úřadu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

 „Jde o desítky a stovky miliard, které z našich kapes mají skončit na účtech solárních baronů. Je to nesmírně agresivní skupina. Budeme bezpochyby čelit kriminalizaci ERÚ,“ předpokládá Nečas. Prý se kolem solárních elektráren děje něco nezdravého. 

Vitásková i ERÚ má mou plnou podporu

Premiér také připomněl, že instalovaný výkon solárních elektráren v Česku je vyšší než výkon jaderné elektrárny Dukovany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…