Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman

10.03.2013 14:53 | Zprávy
autor: jno, čtk

Prezident Miloš Zeman nebude dávat bilanční rozhovory Mladé frontě Dnes (MfD) a Lidovým novinám (LN). Uvedl to v pořadu Partie televize Prima Family, ale důvod neřekl. Prohlásil, že jinak neodmítne nabídku veřejných sdělovacích prostředků na rozhovory, jejichž prostřednictvím by skládal občanům účty ze své činnosti, uvedl. S MfD měl neshody už jako premiér, oba listy kritizoval také v době předvolební prezidentské kampaně.

Žádné bilanční rozhovory pro MF Dnes a LN, rozhodl se Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Šéfredaktoři obou deníků ale dnes ČTK řekli, že se podle nich Zeman ani jejich listům nakonec úplně vyhýbat nebude. Šéfové zmíněných deníků netušili, jaké konkrétní důvody vedly Zemana k jeho vyjádření. "Když šli Zemanovci do parlamentních voleb a když Zeman kandidoval na prezidenta, tak si k nám vždycky rád přišel popovídat. Média mu tehdy byla užitečná. Nyní usiluje o znedůvěryhodnění médií, protože se obává, že by mu mohla komplikovat vládnutí," řekl ČTK šéfredaktor LN Dalibor Balšínek.

Silná slova. Jako ta Paroubkova

Ani on, ani šéfredaktor MfD Robert Čásenský, si ale nemyslí, že bude nový prezident jejich deníky zcela přehlížet. "Nechce se mi věřit, že by se zrovna Miloš Zeman chtěl vyhýbat případným kritickým otázkám našich redaktorů," řekl ČTK Čásenský. "Vzpomínám si na Jiřího Paroubka, který těsně před parlamentními volbami prohlásil, že se s některými novinami, včetně LN, nebude bavit. A stejně po nějaké době zjistil, že tím škodí především sám sobě," dodal šéf LN.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moldavsko může přestat existovat. Ne kvůli Rusku, ale kvůli tomuhle

9:05 Moldavsko může přestat existovat. Ne kvůli Rusku, ale kvůli tomuhle

Jak se mění Moldavsko? Kam směřuje? A jak ho ovlivňuje poloha mezi Rumunskem v Evropské unii na jedn…