Příznivci Tibetu se před budovou čínského zastupitelství v ČR setkali v 17:00. Postavili kovovou konstrukci používanou ke stavbě stánků, kterou ověsili desítkami malých tibetských vlajek. Do reproduktorů pouštěli tibetskou hudbu. Před ambasádou byla kovová zábrana a na akci dohlíželo zhruba třicet policistů.
Organizátorka akce Gabriela Bártová z AI po několika projevech rozdala 107 dobrovolníkům siluety se jmény lidí, kteří se podle humanitárních organizací a médií dosud upálili na protest proti čínské politice. Následovala zhruba minutová pieta, při které se dobrovolníci seřadili do zástupu a zvedli siluety nad hlavu směrem k ambasádě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh