"Pochopil jsem, že konflikt je vážný, nechal jsem si od paní Bradáčové popsat situaci a následně sám napsal policejnímu prezidentovi dopis, aby to nebral jako běžný přípis, ale jako přípis o tom, že vyšetřování trestné činnosti je vážně ohroženo nespoluprací těchto orgánů. A to je v podstatě vše. Jo - a ještě mě nadzdvihlo, že i můj dopis unikl do médií," poznamenává Blažek. Ministr tak znovu přiklonil k názoru Pavla Zemana, nejvyššího státního zástupce, který prohlásil, že policie pluje se státními zástupci na jedné lodi, ale státní zástupce v té či oné kauze musí být vždy kapitánem.
Úniky informací jsou nepřijatelné
Blažek také ostře zkritizoval úniky informací z řady kauz do médií a zdůraznil, že přípravné řízení je neveřejné a policie by se toho měla držet. Šéf resortu spravedlnosti v souvislosti s prací protikorupční policie mluví o roce 1950, tedy o roce tuhé totalitní vlády. Co k tomu ministra vedlo?
"Protože jsem kdysi v jedné knížce Karla Kaplana četl usnesení ÚVKSČ z roku padesát, že je třeba obvinit tolik a tolik lidí z těch a těch sociálních skupin. Když jsem četl prohlášení pana Martince, že teď se zaměříme na samosprávu, tak si říkám: a na koho zítra? Živnostníky? Ten útvar přece má kompletně na starosti určitou trestnou činnost a nemůže si vybírat určité skupiny obyvatelstva, po kterých teď půjde proto, že to veřejnost žádá," zdůrazňuje Blažek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp