Hasenkopfův podíl na amnestii je nulový, prohlašuje rezolutně Jakl

06.05.2013 19:51 | Zprávy

Tajemník exprezidenta Klause v rozhovoru pro portál Protiproud znovu zdůraznil, že jediným autorem tolik diskutované amnestie je sám Václav Klaus. Právník Pavel Hasenkopf prý nemá s amnestií nic společného a Jakl se trochu podivuje tomu, proč dnes již bývalý hradní právník debatu o amnestii dál přiživuje.

Hasenkopfův podíl na amnestii je nulový, prohlašuje rezolutně Jakl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl, tajemník bývalého prezidenta Klause

„S amnestií samotnou neměl nic společného, nebyl u toho a neví, jak vznikala. Ale cítil se ohrožen výrokem pana Mynáře a měl dojem, že se označení své osoby jako spoluautora má bránit tím, že předhodí jiné stopy. To ale bylo zcela kontraproduktivní, jen tím vyvolal dojem, že měl na amnestii bůhvíjaký podíl. Ale ten měl nulový,“ poznamenal na adresu Hasenkopfa Jakl.

Autorem amnestie je Klaus a tečka

Sluší se připomenout, že prezident Miloš Zeman dnes bývalého hradního právníka označil za spoluautora amnestie, čímž se postavil za svého kancléře Vratislava Mynáře. Ten s Hasenkopfovým jménem vyrukoval o několik dnů dříve. Právník to však důrazně odmítá a na sociální síti facebook uveřejnil text, podle něhož je autorem kritizovaného aboličního článku ústavní expert Zdeněk Koudelka, bývalý poslanec za ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…