A je to tu. Nečas si prý příští týden bude brát Nagyovou

20. 9. 2013 13:34

VÍME PRVNÍ Expremiér a bývalý předseda ODS Petr Nečas si prý má příští týden vzít za ženu svou bývalou vrchní ředitelku kabinetu Janu Nagyovou. Povídá se o tom v politických kuloárech kolem ODS.

A je to tu. Nečas si prý příští týden bude brát Nagyovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

„Zaslechl jsem, že Petr Nečas si má prý příští týden vzít Janu Nagyovou. Zlí jazykové říkají, že to je kvůli tomu, aby proti sobě nemuseli vypovídat a svědčit,“ řekl redakci zdroj dobře informovaný o dění ve vysokých patrech ODS.

ParlamentníListy.cz požádaly expremiéra Nečase, aby se vyjádřil k informaci ohledně své údajně plánované svatby s Nagyovou. Ten ale nereagoval.

Nečas se rozvedl v srpnu, Nagyová je rozvedená

Dlouhodobě se spekulovalo o mimomanželském poměru Petra Nečase s „poradkyní“ Janou Nagyovou, která pod ním pracovala i na Ministerstvu práce a sociálních věcí.

Nečas se oficiálně právoplatně rozvedl s Radkou Nečasovou na začátku srpna u Obvodního soudu pro Prahu 4. Nečas už dříve uvedl, že se na rozdělení majetku a péči o děti s manželkou Radkou dohodli. Společně mají čtyři děti, dvě nezletilé dcery zůstanou v péči matky. Manželství trvalo více než 25 let.

Manželé proti sobě nemusí vypovídat

Podle trestního řádu má svědek právo odepřít výpověď mimo jiné tehdy, pokud by výpovědí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě, svému příbuznému či manželovi. Například tehdejší Nečasova manželka Radka odmítla vypovídat v kauze jejího sledování, které nařídila Jana Nagyová, s poukázáním na to, že Nečas je její manžel. Čili se nyní spekuluje, že kromě milostného vztahu Nečase s Nagyovou může být za případným sňatkem i podobný důvod.

Nagyová sama nechala tajnými službami sledovat Nečasovu manželku a prý usilovala i o to, aby se Nečas s Radkou Nečasovou rozvedl.

„Pro mě je celá kauza Nagyové v první řadě vysvětlením toho naprosto neuvěřitelně hysterického chování Petra Nečase,“ pronesla Peake před novináři, když byla nyní u výslechu. 

Kdo je Jana Nagyová

Podle serveru Nasipolitici.cz bývalá vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády, členka ODS, úřednice Jana Nagyová v roce 2011 získala magisterský titul na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Pracovala jako mzdová účetní v národním a posléze státním podniku Chodos v západočeském Chodově, byla vedoucí různých oddělení v soukromých firmách. Mezi lety 1996–2004 byla asistentkou senátora Vladimíra Kulhánka (ODS), o rok déle působila na pozici oblastní manažerky OS ODS v Karlových Varech.

V letech 2006–2009 řídila odbor kanceláře ministra Petra Nečase na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V první půlce roku 2010 byla poradkyní na Ministerstvu obrany, po poslaneckých volbách v témže roce byla až do června 2013 vrchní ředitelkou sekce kabinetu předsedy vlády Petra Nečase. 13. června 2013 byla zatčena Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu a obviněna mimo jiné z podplácení a z organizování zneužití pravomoci úřední osoby. Jana Nagyová je rozvedená a má dvě dcery.

Fotogalerie: - Nagyová u soudu

Jana Nagyová vypovídala u soudu s Karlem Randákem
Zmocněnec oviněné Eduard Bruna
K soudu se také přišel podívat protikorupčník Kare...
Novinářů dorazilo mnoho, justiční stráž je musela ...
Jana Nagyová přiváděná eskortou justiční stráže
K výpovědi se měl dostavit i Petr Nečas.Ten se ale...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…