Advokát Sokol komentuje Ištvana a zabrždění jeho vyšetřování

29.07.2013 7:21 | Zprávy

Právník a někdejší ministr vnitra Tomáš Sokol se na blogu vyjádřil ke kauze bývalé šéfky vládního kabinetu Jany Nagyové a exposlanců ODS, která vyvrcholila pádem vlády. Rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu údajných trafikantů nepovažuje Sokol na rozdíl od některých kolegů z oboru za nijak překvapivé a šokující.

Advokát Sokol komentuje Ištvana a zabrždění jeho vyšetřování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci Šnajdr s Fuksou oznámili složení poslaneckého mandátu

Sokol rekapituluje celý případ. Že mezi zahájením trestního stíhání tří exposlanců spolu s trestním stíháním Nagyové a pádem vlády a dnešní politickou situací je přímá souvislost, nezpochybňuje. Patrné prý také je, že původní dojem o existenci spojení mezi jakousi mafií a vládou byl mylný. Nicméně některé pojmy se už podle něj pod kůži dostaly, například pojem trafika a trafikant.

Veřejnost prý také přistoupila na to, že pokud se poslanec vzdá mandátu a dostane funkci v dozorčí radě,  je to na 100 procent úplatek. Po rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), že trestní stíhání oněch poslanců není zákonné, následoval výbuch emocí i od lidí, od kterých by prý Sokol očekával rezervovanější výroky. Média prý živí nesmyslný závěr pro lid, že pokud poslanec spáchá třeba vraždu, ale bude to na půdě sněmovny, je beztrestný, píše Sokol na blogu Aktuálně.cz.

Ištvan se nechal podrbat

V této "politickoprávní kulajdě" si navíc prezident Miloš Zeman pozval na Hrad šéfa státních zástupců Ivo Ištvana, "aby ho pochvalně podrbal za ušima". Ištvan pozvání přijal, což právník považuje za chybu. Jednoznačně prý jde o pochvalu politickou, demonstrativní, čímž se jen přiživují spekulace o politické objednávce jistých kruhů na zahájení trestního stíhání s následným pádem vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…