Ale ale. Bohuslav Sobotka prý zapomněl něco přiznat

16.07.2015 7:43 | Zprávy
autor: mp

Majetková přiznání politiků opravdu svlékají „do naha“, a to nejen po ekonomické stránce. Ukázalo se totiž, že premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) radí i lidé, které nenajdeme na oficiálním seznamu. Jenže poradci – zákonodárci se sami „práskli“ a Sobotkův tým seznam raději rychle doplňuje. A někoho zřejmě čeká trest. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Ale ale. Bohuslav Sobotka prý zapomněl něco přiznat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pořad Otázky Václava Moravce s premiérem Bohuslavem Sobotkou

Jedním z poradců premiéra, kteří donedávna pracovali „v utajení“, byl i zákonodárce Jan Chvojka. „Ano, jsem jeho poradcem někdy od jara minulého roku. V zásadě radím s legislativou, s právními věcmi, s právním řádem Evropské unie, s otázkami ohledně Ministerstva spravedlnosti. Konkrétně vám ale samozřejmě neřeknu. Nevím, jestli poradenský vztah, který má pan premiér vůči komukoli, se může takto říkat,“ uvedl. Za své služby premiérovi dle listu obdržel téměř sto tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zveřejníte výsledky té vaší analýzy?

Opravdu by mě zajímalo, jak to s tím zdražováním na benzínkách je. Ze sebe nevěřím tomu, že se prodejci jen nesnaží zneužít situace. A když zjistíte, že ano, co uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Kolář naznačil zapojení Česka v Perském zálivu

9:54 Petr Kolář naznačil zapojení Česka v Perském zálivu

Poradce prezidenta Petr Kolář v pokračování rozhovoru pro deník Právo varuje před dalším vývojem kon…