Aleš Brichta se zastal Miloše Zemana. Ale takovými slovy... Neukazujte je dětem

10. 3. 2016 13:53

Populární zpěvák Aleš Brichta se na svém facebookovém profilu zastal prezidenta Miloše Zemana.

Aleš Brichta se zastal Miloše Zemana. Ale takovými slovy... Neukazujte je dětem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muzikant Aleš Brichta

Anketa

Vadí vám, že americký velvyslanec Andrew Schapiro vyjádřil solidaritu muslimské komunitě u nás?

98%
1%
hlasovalo: 16074 lidí

„Pro porovnání, když člověk sleduje, jak si u nás někdo dovolí urážet sprostými nápisy prezidenta. V Polsku se na jedné základní škole objevil na dívčím záchodku nápis ‚Andrzej Dupa‘ (dupa je polsky prdel) a polský prezident je Andrzej Duda. Na škole už probíhá rozsáhlé vyšetřování, včetně grafologických rozborů písma žáků. Někde to prostě s tím, co jim v zemi vyrůstá za mládež, berou trochu víc seriozně,“ uvedl Brichta. Naráží tak zřejmě na to, že se v Brně objevil nápis Miloš Zeman je gentleman s autorstvím Adolf Hitler. 

V diskusi se Brichta následně bránil komentářům, kterých se dočkal. „Já jsem jen upozorňoval na extrémy v přístupu. A on je přece jen rozdíl napsat na hajzl, že Franta je čurák, nebo psát něco podobnýho o prezidentovi státu na billboardy. Obzvlášť když za vyjádření, že nějakej politik je blbec, můžete být stíháni za vyzrazení státního tajemství,“ napsal s tím, že je vychován alespoň v určitých zásadách slušnosti. „Takže ty trenky a nápisy beru spíš jako vyjádření mentální úrovně jejich autorů,“ uvedl.

Anketa

Vadí vám případ možného dotačního podvodu na farmě Čapí hnízdo?

56%
44%
hlasovalo: 6364 lidí

Brichtova slova následně okomentoval komentátor Petr Kamberský. „Ten koment ‚tohle by si před r. 1989 nikdo nedovolil‘ vydá za dvacet sociálněvědních analýz,“ řekl.

Tento nápis se v Brně objevil v souvislosti s kauzou Peroutka, kdy Zeman před rokem řekl, že novinář Ferdinand Peroutka byl fascinován nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem a byl autorem textu Hitler je gentleman. Kvůli tomu se dokonce soudí s Peroutkovou vnučkou Terezií Kaslovou, která po prezidentovi považuje za jeho výrok omluvu. Text se totiž nikdy nenašel. I když Obvodní soud pro Prahu 1 Zemanovi omluvu nařídil, ten se omlouvat nehodlá, neboť je o existenci textu přesvědčen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…