Alexandr Vondra: Žádný Putin. Nejvíc nás ohrožuje přílišná ochrana menšin

8. 3. 2016 7:41

Ani útoky na USA z 11. září 2001, ani ekonomická krize z roku 2008, ale současná migrační krize je největší zlomový bod poslední doby. Uvedl to bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v debatě o migrační krizi a mezinárodní politice, kterou vedl s šéfem ODS Petrem Fialou v Tugendhatově vile v Brně. Informoval o tom server Echo24.

Alexandr Vondra: Žádný Putin. Nejvíc nás ohrožuje přílišná ochrana menšin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Vondra hovořil o zlomových bodech posledních 25 let. Prvním byl teroristický útok na Spojené státy z 11. září 2001, druhým ekonomická krize odstartovaná v roce 2008.

Celý text je ZDE

„Možná ale největším bodem zlomu je to, co vidíme teď. Masivní přesuny obyvatel a přístup západní civilizace k takovému problému je to, co je vážnější,“ varoval Vondra.

Nejvážnější hrozbou západní společnosti dle Vondry dnes není ani Putin či globální oteplování, ale společnost, která je ideologicky v zajetí ochrany menšiny, ve které se ztrácí většina. „Neomarxismus se vrací zpátky, zabalený do ideologie politické korektnosti a multikulturalismu,“ řekl Vondra.

Fiala kritizoval Evropskou unii za to, že do řešení ekonomické krize Řecka investovala přes osmdesát miliard eur, zatímco na migrační krizi doposud poslala devět miliard.

Debatu organizovaly think-tank Pravý břeh a brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kněz: Nechci věřit, že Babiš je lotr. Předpokládám, že šel do politiky s dobrými úmysly. A Ivan Mládek srovnal tradiční české strany s hysterickými odpůrci Donalda Trumpa

20:08 Kněz: Nechci věřit, že Babiš je lotr. Předpokládám, že šel do politiky s dobrými úmysly. A Ivan Mládek srovnal tradiční české strany s hysterickými odpůrci Donalda Trumpa

„Samozřejmě, že je to účelové před volbami. Podobně jako se v Americe nemohou socialističtí demokrat…