Alexandr Vondra: Žádný Putin. Nejvíc nás ohrožuje přílišná ochrana menšin

8. 3. 2016 7:41

Ani útoky na USA z 11. září 2001, ani ekonomická krize z roku 2008, ale současná migrační krize je největší zlomový bod poslední doby. Uvedl to bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v debatě o migrační krizi a mezinárodní politice, kterou vedl s šéfem ODS Petrem Fialou v Tugendhatově vile v Brně. Informoval o tom server Echo24.

Alexandr Vondra: Žádný Putin. Nejvíc nás ohrožuje přílišná ochrana menšin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Vondra hovořil o zlomových bodech posledních 25 let. Prvním byl teroristický útok na Spojené státy z 11. září 2001, druhým ekonomická krize odstartovaná v roce 2008.

Celý text je ZDE

„Možná ale největším bodem zlomu je to, co vidíme teď. Masivní přesuny obyvatel a přístup západní civilizace k takovému problému je to, co je vážnější,“ varoval Vondra.

Nejvážnější hrozbou západní společnosti dle Vondry dnes není ani Putin či globální oteplování, ale společnost, která je ideologicky v zajetí ochrany menšiny, ve které se ztrácí většina. „Neomarxismus se vrací zpátky, zabalený do ideologie politické korektnosti a multikulturalismu,“ řekl Vondra.

Fiala kritizoval Evropskou unii za to, že do řešení ekonomické krize Řecka investovala přes osmdesát miliard eur, zatímco na migrační krizi doposud poslala devět miliard.

Debatu organizovaly think-tank Pravý břeh a brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do  křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

15:23 Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

Stanislavu Štechovi se jen pár dní po nástupu do čela ministerstva školství podařilo popudit proti s…