Americký senátor obvinil Čínu z kyberútoku na Sony Pictures, ale bez důkazů

1. 1. 2015 17:01

Americký senátor Lindsay Graham obvinil Čínu z toho, že se podílela spolu s KLDR na kyberútoku na společnost Sony Pictures. Severní Korea se nabourala do systému Sony kvůli filmu The Interview, který si bere na paškál korejského vůdce Kim Čong Una.

Americký senátor obvinil Čínu z kyberútoku na Sony Pictures, ale bez důkazů
Foto: venturebeat.com
Popisek: Záběr z filmu The Interview

Amerika teď musí žehlit slova jejich senátora, který Čínu obvinil naprosto bez důkazů. Zasáhnout muselo dokonce ministerstvo zahraničí. „Americká vláda se bude držet zprávy FBI, která neříká nic o tom, že by Čína měla na útoku jakkoliv participovat,“ řekl mluvčí ministerstva zahraničí Jeff Rathke pro ChinaDaily.

„Nemám představu, proč si senátor Lindsay Graham myslí, že by Čína měla něco společného s kyberútokem na Sony Pictures. Obvinil Čínu bez jakýchkoli důkazů. Své tvrzení postavil spíše na tom, co si myslí, než co ve skutečnosti ví. Tímto vůbec nepomáhá k vyřešení problémů s útoky, které hrozí celému podnikatelskému sektoru,“ řekl pro ChinaDaily John Pollack, expert z L. Thornton China Center ve Washingtonu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

23:03 „Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa prezidentského kandidát…