Trestní zákoník výslovně zakazuje „službu v cizích ozbrojených silách“, které definuje jako „vojsko nebo ozbrojené síly jiného státu“. Analýza však tvrdí, že podle současného právního řádu lze potrestat službu českého občana nejen v armádě cizího státu, ale i v uskupení, které armádou žádného uznaného státu není.
Ministerstvo upozornilo, že trestný čin teroristického útoku není nijak vázán na místo, kde se ho pachatel dopustil. Vztahuje se tedy i na skutky, které český občan spáchal v cizině. „Pro trestný čin teroristického útoku lze postihnout široké spektrum jednání spočívajících jak v samotném spáchání teroristického útoku, tak ve vyhrožování tímto útokem, v podněcování k němu, popřípadě v jeho finanční, materiální či jiné podpoře,“ stojí v analýze.
Trestat lze i cestování za účelem účasti na teroristickém útoku
Trestná je přitom i pouhá příprava související s terorismem, takže pod teroristický útok lze podřadit například i cestování za účelem účasti na útoku či účast nebo poskytování teroristického výcviku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk