Andrej Babiš zcela vážně: Všechno čtu. Napište mi

28. 1. 2016 13:32

Ministr financí Andrej Babiš pokračuje ve své akci na podporu elektronické evidence tržeb, kterou je rozdávání dětských pokladniček. Babiš o tom informoval na svém facebookovém profilu s tím, že pro zájemce má připraveno dalších 1500 pokladniček. Na svém blogu na serveru iDnes.cz pak vysvětlil, proč je tak těžké uspořádat tendr na nového provozovatele mýtného systému.

Andrej Babiš zcela vážně: Všechno čtu. Napište mi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

„Prvním 1500 z vás, kdo mi od této chvíle napíšou soukromou zprávu (pozor, ne komentář pod příspěvek, ale opravdu soukromou zprávu), napíšu, jak postupovat dál. Akce skončí, jakmile napíše 1500 lidí – a každému nabízím jednu pokladničku,“ uvedl Babiš na sociální síti.

Upozornil, že Pražané si budou moci pokladničky vyzvednout na Ministerstvu financí. Ostatním zájemcům pokladničky pošle.

Ohledně problematiky provozovatele mýtného systému vidí Babiš kámen úrazu v tom, že smlouva státu s rakouskou firmou Kapsch na výběr mýta je pro stát stejně nevýhodná jako spousta jiných smluv z per ministrů ODS a TOP 09.

Babiš připomněl, že Kapsch vybrala v roce 2006 vláda Jiřího Paroubka a smlouvu s ním podepsal tehdejší ministr dopravy za KDU-ČSL Milan Šimonovský. „Ovšem za velmi zvláštních okolností. Dodatek ke smlouvě předložil ministrovi bývalý ředitel odboru komunikací Jiří Nouza. Ten je dobře známá firma: musel odejít z Ministerstva kultury kvůli údajné manipulaci s veřejnými zakázkami, takže je dnes logicky kandidátem TOP 09 na pražského primátora,“ napsal ministr financí posměšně.

Celý text je ZDE

Babiš poukázal na to, že stát si sice od firmy Kapsch koupil kompletní systém na výběr mýta, jenže za takových podmínek, že v podstatě nemůže změnit jeho provozovatele. „Smlouva neobsahuje ani tak zásadní a pro podobné kontrakty obvyklé ustanovení, jako je plán přechodu na nového provozovatele mýta nebo poskytnutí součinnosti Kapsche při změně firmy,“ podotkl Babiš.

Podle něj je smlouva s Kapschem pro stát dokonce tak vyděračská, že téměř neumožňuje, aby po skončení desetiletého termínu vybíral mýto někdo jiný než Kapsch. „Bez jeho pomoci se totiž žádná jiná firma neobejde. Kapsch navíc může vše blokovat a za výměnu provozovatele si nechat od státu ještě znovu zaplatit. Bývalý ministerský šéf Nouza fakt nezklamal. Doslova jen naplnil volební slogan TOP 09: Víc, než si myslíte,“ podotkl Babiš.

Dodal, že ministr dopravy Dan Ťok teď napravuje neschopnost předchozích ministrů zajistit výběr mýta na další roky. „Stát se teď na omezenou dobu bez Kapsche sice neobejde. Bude ale čas vypsat konečně transparentní výběrové řízení na provozování nového mýtného systému po roce 2019. Doufejme, že ODS ani TOP 09 u toho nebudou,“ dodal Andrej Babiš.

Celé znění příspěvku Andreje Babiše na jeho facebookovém profilu:

Zdravím vás všechny, spousta z vás si přála pokladničku a nedostalo se na ně. Tak mám pro vás dalších 1 500 pokladniček. Prvním 1 500 z vás, kdo mi od této chvíle napíšou soukromou zprávu (pozor, ne komentář pod příspěvek, ale opravdu soukromou zprávu), napíšu, jak postupovat dál. Akce skončí, jakmile napíše 1500 lidí - a každému nabízím jednu pokladničku.

Vám z Prahy napíšu email, kdy si ji můžete vyzvednout na ministerstvu financí. Ostatním ji pošlu.

Soukromé zprávy jsem teď otevřel jen pro žádosti o pokladničky, pokud mi chcete říct něco jiného, napište prosím zprávu na zeď, tady na stránku. Všechno čtu a odpovídám, kdykoliv mám chvilku. AB


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…