Andrej Kiska promluvil v České televizi o uprchlících: Vyprávěli mi, jak utíkali v noci v pyžamech. Těm přece musíme pomoci

28. 2. 2016 10:48

Podle slovenského prezidenta Andreje Kisky je uprchlíkům, kteří přicházejí do Evropy, třeba pomoci. Migrační proces však musí být kontrolován. Uvedl to v rozhovoru pro Českou televizi.

Andrej Kiska promluvil v České televizi o uprchlících: Vyprávěli mi, jak utíkali v noci v pyžamech. Těm přece musíme pomoci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska

Jak následně uvedl, je logické, že lidi, kterým chceme pomoci, musíme prověřit. „Musíme prověřit, zda to nejsou ekonomičtí migranti, jestli sem nejdou pouze za lepším životem a nepřicházejí z bezpečných zemí, zda tam nejsou kriminálníci, potenciální teroristé. Migrační, azylový proces musí být kontrolovaný,“ uvedl Kiska, jehož názor na migrační krizi je podle jeho slov neměnný. 

Kiska podle svých slov rozhodně příchod uprchlíků nevnímá jako invazi muslimů do Evropy. Podle něj je důkazem to, jaké nebezpečí jsou ochotni podstoupit, aby se do Evropy dostali. Naposledy se setkal s křesťanskými uprchlíky z Iráku, kteří mu například uvedli, že utíkali v pyžamech. „Kdyby tam zůstali o dvě hodiny déle, tak jsou mrtví,“ řekl. Podle něj právě takovýmto lidem musí úspěšná země, jako je Slovensko, pomoci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…