Anonym ohlásil bombu na Ruzyni, provoz letiště je omezen

16. 2. 2017 21:28

Anonymní telefonát dnes večer oznámil uložení bomby na Terminálu 2 Letiště Václava Havla v Praze. Policie prostor evakuovala, objekt prohlížejí pyrotechnici a psovodi. Z terminálu, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru, dočasně nesmějí odlétat žádná letadla, řekla ČTK mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Situaci řeší krizový štáb letiště.

Anonym ohlásil bombu na Ruzyni, provoz letiště je omezen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pyrotechnický přívěs

Policisté postupují podle předem připravených scénářů podobných situací. „Bude provedena důkladná kontrola všech prostor za účasti psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin. Pokud prohlídka proběhne s negativním výsledkem, bude provoz na letišti postupně zcela obnoven. Nyní z Terminálu 2 neodletí žádná letadla,“ uvedla mluvčí cizinecké policie, která má bezpečnost letiště na starosti.

Na letišti se okolo 20:00 sešel krizový štáb, který posoudí aktuální situaci a přijatá opatření či například to, jak policejní zásah ovlivní přílety letadel, řekl ČTK mluvčí letiště Michal Řehořek. Vzhledem k situaci se dá očekávat zpoždění letů z Terminálu 2. Terminál 1 určený pro spoje ze států nepatřících do Schengenu je podle něj otevřený.

V nejbližší době měla z druhého terminálu ruzyňského letiště odletět například letadla do Paříže, Düsseldorfu, Mnichova, Varšavy a dalších evropských měst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…