Armáda bez bitevních dronů nebude podle Zemana zcela plnohodnotná

29.11.2016 12:15 | Zprávy

Česká armáda by podle prezidenta Miloše Zemana neměla příliš váhat s pořízením dronů. Po pozorovacích bezpilotních letounech by měla ve druhé vlně pořídit bojové letouny, bez nichž v budoucnosti nebude zcela plnohodnotná. Zeman to dnes řekl na velitelském shromáždění. Širší využívání dronů Zeman české armádě opakovaně doporučuje.

Armáda bez bitevních dronů nebude podle Zemana zcela plnohodnotná
Foto: archív autora
Popisek: vojenský dron

„Já se domnívám, že při úvahách (...) bychom v akvizicích o této nové technice neměli příliš váhat,“ řekl Zeman. V první vlně by armáda měla pořídit pozorovací drony, a až si osvojí tuto techniku, v druhé vlně by se „nebát pořídit i bitevní drony“. „Armáda bez této techniky v budoucnosti nebude zcela plnohodnotná, podobně jako kdysi nebyla plnohodnotná armáda, která neměla tanky,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…