Babiš má prý velký problém s elektronickou evidencí. Výběrové řízení nevyšlo tak, jak si představoval

21. 3. 2016 16:17

Elektronická evidence tržeb (EET) v koncích? ptá se server Živnostenské listy. Podle jeho informací totiž výběrové řízení na klíčového dodavatele nedopadlo podle plánů Ministerstva financí. Potáhne se podle všeho měsíce, možná roky.

Babiš má prý velký problém s elektronickou evidencí. Výběrové řízení nevyšlo tak, jak si představoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Rada vlády pro informační společnost totiž zamítla, aby veřejnou zakázku na technické řešení EET získala firma IBM bez výběrového řízení. Zakázka v hodnotě 50 milionů korun byla vypsána na začátku března. 

Oficiálním důvodem, proč měla firma IBM získat zakázku přímo formou jednacího řízení bez uveřejnění, byla časová i finanční úspora. Pracovní skupina, která zasedla dne 17. 3. 2016, však nedoporučila předsednictvu RVIS předložený záměr Generálního finančního ředitelství schválit. 

Původní text ZDE.

Firma IBM již realizovala v minulosti současný daňový informační systém ALDIS. Nyní tak měla zajistit provázanost tohoto systému na systém EET. 

„Přímé zadání zakázky ve formě takzvaného upgradu systému ADIS je v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. V pořádku by to bylo jen v případě, že by cena za toto vylepšení systému nepřesáhla částku dva miliony korun. To by se o dané zakázce dalo uvažovat jako o veřejné zakázce malého rozsahu. Jenže předpokládaná hodnota plánované zakázky je ve výši 50 milionů Kč,“ uvedly již v mnulosti expertky na zadávání veřejných zakázek společnosti Otidea Lucie Žilková a Kateřina Koláčková.

„Může trvat měsíce, ale i roky, než z řádného výběrového řízení vzejde vítěz. Listopadový termín spuštění je tak, i v případě bryskního podpisu zákona o elektronické evidenci tržeb prezidentem, vzdálen realitě,“ poznamenávají Živnostenské listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

18:01 Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda SPD Tomio Okamura. A v závěru …