Babišova komentátorská hvězda se vysmívá „ruským lžím“ o migrantech. Zeman s Klausem je opakují dokola, a proto už je ve světě nikdo nebere vážně...

8. 1. 2016 10:19

Předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost hnutí ANO 2011 a komentátor Lidových novin se rozepsal o prezidentovi Miloši Zemanovi, jeho předchůdci ve funkci Václavu Klausovi, Rusku a uprchlících. Prezidentovi ani exprezidentovi se jeho slova zřejmě moc líbit nebudou. Zeman prý totiž šíří lži ruských trollů a Klaus propaguje fantasmagorickou konspirační teorii.

Babišova komentátorská hvězda se vysmívá „ruským lžím“ o migrantech. Zeman s Klausem je opakují dokola, a proto už je ve světě nikdo nebere vážně...
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Břevnovském klášteře proběhla konference Komunismus včera a dnes

Ačkoli má Miloš Zeman jako prezident republiky k dispozici řadu informačních zdrojů – od tajných služeb až po německé, americké či francouzské deníky, ve věci uprchlické krizi opakuje ruské lži. „Pokud jde o uprchlickou krizi, spíše to vypadá, jako by Miloš Zeman dostával či záměrně šířil informace z ruských dezinformačních serverů a od různých trollů... Patří sem i naprosto nesmyslné vývody o tom, že do centra německých měst se už bojí chodit slušní lidé a hlavně policisté. Rusové jsou tím masírováni od rána do večera. Moskvané pak říkají vykuleným západním reportérům, že se bojí jet do Německa na dovolenou,“ poznamenává Macháček.

Nesmysl s Muslimským bratrstvem

Rusko se podle autora snaží o oslabení EU. Prozatím to příliš nevyšlo s řeckou Syrizou ani s předsedkyní francouzské Národní fronty Marine Le Penovou, tak Kreml hraje alespoň na uprchlickou notu. To neznamená, že by EU a především Německo nedělaly chyby při řešení uprchlické krize, ale podle Macháčka nesmíme zapomínat na to, že Rusko sleduje vlastní zájmy.

Obdobně nesmyslné je prý tvrdit, že za uprchlickou vlnou stojí Muslimské bratrstvo. I to prohlásil prezident Zeman.

Výmysl Václava Klause

Ještě absurdnější teorii opakovaně předkládá Zemanův předchůdce ve funkci Václav Klaus, který nejednou prohlásil, že uprchlickou krizi zneužívá Berlín k podstatnému oslabení národních států Evropy.

„Žádná taková ideologie ale vůbec neexistuje, Klaus si ji celou vymyslel. Zaprvé Německo není zrovna tahounem evropské integrace: odmítá společné evropské dluhopisy, společné pojištění vkladů, je kritické k aktivní politice ECB apod.,“ připomíná Macháček.

Klaus je přesvědčen, že se Merkelová snaží přeměnit Evropany v lehce tvarovatelné lidské stádo, podobně jako to kdysi chtěli Stalin a Hitler. Autor znovu uznává, že Německo v uprchlické krizi chybuje, ale o nic takového se tamní politici nepokoušejí. „Že by nějací němečtí sociální inženýři vymýšleli euročlověka, to je skutečně fantasmagorická konspirační teorie a hloupé je to i jako nadsázka,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

11:45 Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

Před novináře dnes předstoupil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuá…