Babišovy noviny: Od Zaorálka odcházejí odborníci. Nahrazují je lidé spjatí s ČSSD

21. 5. 2015 8:53

Z ministerstva zahraničí odcházejí nestraničtí profesionálové a naopak přicházejí sem lidé spjatí se sociální demokracií. Z deseti členů vedení ministerstva jsou tam nyní už jen čtyři, kteří na něm působili před příchodem současného ministra Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ostatní jsou buď členové sociální demokracie nebo důvěrníci Zaorálka, případně nominanti koaličních stran. Upozorňují na to dnešní Lidové noviny.

Babišovy noviny: Od Zaorálka odcházejí odborníci. Nahrazují je lidé spjatí s ČSSD
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na diskusním setkání s veřejností v Olomouci

Píší například o tom, že cestu ven z Černínského paláce po více než dvaceti letech hledá Zaorálkův odborný náměstek, bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí Vladimír Zavázal. Jeho odchod je, podobně jako v případě dalšího nestranického náměstka Rudolfa Jindráka, který podal rezignaci v pondělí, vyvrcholením sporů s ministrovými lidmi a ztrátou důvěry mezi ním a Zaorálkem.

Zavázal se prý chtěl ucházet o post státního tajemníka na „svém“ ministerstvu, podle informací listu mu však bylo doporučeno, aby tak nečinil, protože preference ČSSD jsou jiné. Do konkurzu na státního tajemníka Černínu se nakonec přihlásil jediný uchazeč a ten také vyhrál. „Jde o Petra Gajduška, sociálního demokrata z Frýdku-Místku a donedávna šéfa kabinetu Petra Rafaje na ÚOHS,“ napsal deník.

Uvádí také, že úbytek zkušených profesionálů na ministerstvu v poslední době kritizuje odborná komunita. Zaorálek si ale za změnami stojí. Prý tvrdí, že jej noví lidé přesvědčili o svých schopnostech. A opakuje, že k prosazení vlastní politiky potřebuje především ty, kterým může věřit.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 12 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Vyhrocená debata s poslankyní. Padala sprostá slova

12:45 Vyhrocená debata s poslankyní. Padala sprostá slova

Problematikou halal porážek, o kterých se v Klatovech na Plzeňsku hovoří již několik let, se mimo ji…