Bělobrádek: Chcete se mít dobře jako v Německu? Tak volte KDU-ČSL

9. 9. 2013 8:44

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Lidové noviny jasně vysvětluje, jaký rozdíl je mezi lidovci, ODS a TOP 09. Od občanských demokratů se KDU-ČSL liší svým proevropským směřováním. Od TOP 09 se pak lidovci odlišují tím, že jsou podstatně sociálně citlivější. České křesťanské demokraty pak přirovnává k těm německým. Chcete se mít tak dobře jako v Německu? Volte jako v Německu, shrnuje.

Bělobrádek: Chcete se mít dobře jako v Německu? Tak volte KDU-ČSL
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Lidovce si rozhodně nemůžete splést s ODS. Proč? Např. proto, že lidovci nebo křesťanští demokraté, jak raději Bělobrádek říká, neprosazují zavedení jediného daňového pásma. A půjčuje si příklad z Německa, kde vládne kancléřka Angela Merkelová, stojící v čele Křěsťanskodemokratické unie Německa (CDU). V Německu mají daňových pásem hned několik a země představuje hospodářský motor EU. „Chcete se mít jako v Německu, volte jako v Německu,“ říká Bělobrádek.

A jak je to s TOP 09? Předseda lidovců poukazuje na to, že se místopředseda strany Miroslav Kalousek tváří jako pravicový politik, ale zároveň v pozici ministra financí zvyšoval daně a podvazoval hospodářství. Čili prakticky jednal jako levicový politik. Navíc se prý pokoušel o centralizaci státu. Velký problém pak vidí v sociálním cítění TOP 09. Na papíře prý Bělobrádek souhlasí s řadou věcí, které TOP 09 hlásá. Její praktická politika se však se sliby rozchází. Schwarzenbergově straně prý chybí příklon k solidaritě.

„Jako živnostník si můžete odepsat ferrari, když si ho dáte do nákladů, ale nemůžete si odepsat dítě, to teď zrušili a přijde mi to hodně divné," uzavírá své výhrady první muž KDU-ČSL.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…