Bělobrádek chválil a chválil: Máme u nás i šampiony, tak třeba...

20. 10. 2015 22:47

České ekonomice se daří, ale mohlo by se jí dařit ještě lépe, aby se to následně ještě více projevilo na peněženkách občanů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) má za to, že na tom můžeme být ještě lépe. Svůj pohled na českou konkurenceschopnost vyložili vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a ekonom McKinsey & Copany Tomáš Víšek. Špičkové je prý například české zdravotnictví.

Bělobrádek chválil a chválil: Máme u nás i šampiony, tak třeba...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Česko v některých oblastech zaostává, ale v jiných sférách na sebe můžeme být pyšní. „Určitě máme špičkové zdravotnictví,“ poznamenal hned v úvodu Bělobrádek s tím, že tato váda také vnesla lidem do žil nový optimismus. Ekonom Víšek mu dal za pravdu, ale i tak Česku chybí více inovací. „Musíme přijmout ten pohled, že vzdělání je klíčové pro každého z nás,“ doplnil odborník.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • místopředseda vlády

Bělobrádek připomněl, že Česko je nejprůmyslovější zemí EU, a právě na tom bychom měli stavět. Česká republika není žádnou montovnou, jak se říká, my tu máme i světové šampiony... Ale málo o nich hovoříme,“ zaznělo z úst vicepremiéra. Máme tu např. internetový vyhledávač, který ve čtyřech zemích dominuje nad Googlem. Za špičkové lze označit také firmy, které vyrábějí antivirové programy.

Hosté se ale shodli na tom, že je třeba více rozvíjet české školství. Poznatky českých vědců by se také měly více propojit s firmami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…