Běženci v Německu nafasují dávky a jdou je utratit za hranici k nám. Chytili Afghánce, co žádal o azyl ve třinácti zemích. Výživná akce Úsvitu v Plzni

23.04.2016 20:25

REPORTÁŽ Setkání s příznivci a zájemci o Úsvit – Národní koalice a Blok proti islámu se v Plzni zúčastnilo kolem třiceti lidí. Nejvíce byla slyšet Jana Volfová, nechyběli však ani předseda strany Miroslav Lidinský a lídr krajské kandidátky Roman Bakala.

Běženci v Německu nafasují dávky a jdou je utratit za hranici k nám. Chytili Afghánce, co žádal o azyl ve třinácti zemích. Výživná akce Úsvitu v Plzni
Foto: Pavel Trhlík
Popisek: Konvičkovci v Plzni.

Volfová na začátku hovořila o peticích, které Úsvit předkládal: „První petice byla proti druhé, vyšší registraci muslimských obcí. Nechceme, aby muslimské obce mohly dokonce zřizovat školy, být ve věznicích nebo v armádě. Tehdy měla 26 000 podpisů. Přišli jsme s ní do petičního výboru a tam se nám všichni vysmáli až na dva, a to byli poslanci Úsvitu. Poté se stal první atentát ve Francii, v redakci. A my jsme udělali demonstraci, na které byla i paní poslankyně Černochová, která dostala od své strany ODS tak vynadáno, že už se nikdy neodvážila znovu s námi na žádnou demonstraci jít, a pak senátor Doubrava.“

I kraj má velké pravomoci

„Když začali tanečky kolem kvót, tak jsme vyhlásili druhou petici,“ pokračovala Volfová. „Ta měla 250 000 podpisů občanů. Byla to druhá největší petice v dějinách ČR vůbec, první byla pro zajímavost pro snížení trestní sazby. Když jsme s tím přišli do sněmovny, například pan Komárek z ANO nám řekl, že nás bere důrazně na vědomí. To nám hodně pomohlo. Rok říkáme – zavřete hranice. Jsme tu proto, že si s vámi chceme povídat a také vás trochu burcovat. Chystají se krajské volby. Kraj má obrovské pravomoci. Už teď můžete říci vládě, že ji nechcete. A v kraji můžete rozhodnout, že kraj zruší neziskovky, které z rozpočtu kraje vítají běžence. A že také nechcete žádné zařízení pro běžence,“ uvedla Volfová s odkazem na zařízení v Bálkové u Žihle.

Policie!

Lidinský se přítomným nejdříve představil – od roku 1991 sloužil u policie, kde byl jako pohraniční policista nejdříve na základní vojenské službě a pak jako profesionál. „Všechny zákony, dohody a nařízení hovoří jasně – pokud každý stát bude cítit vlastní ohrožení, může přistoupit k jakýmkoliv opatřením, která zvýší bezpečnost,“ pokračoval Lidinský. „Jestliže budeme říkat, že nám nic nehrozí, jak to slyšíme z vládních lavic, pak nemáme právo nic dělat. Pokud ale 90 procent říká, že by se mělo přistoupit ke krokům, které budou řešit, co s naší státní hranicí v případě, že se sesype Schengen, EU nebo migrační trasa změní svůj směr, tak je třeba těmto slovům naslouchat.“

„Pohraniční policie, která byla zrušena v roce 2006, není dnes nahrazena. Poddimenzované stavy policie nemohou stačit na jakousi bezpečnou clonu, že se budou stavět ostnaté dráty nebo technické zábrany. Ty skupiny lidí, kteří k nám budou přicházet se musejí zachytávat již na státní hranici. Nebudou se nám tedy po ČR potulovat skupiny migrantů, o kterých nevíme, odkud přicházejí, kteří nemají žádnou totožnost nebo je většinou falešná,“ zdůraznil předseda Úsvitu – Národní koalice.

„Obrana státní hranice je prioritou a předejdeme tomu, co může následovat. Když EU není schopna do dneška zajistit vnější hranici Schengenu, je naší povinností se o ty hranice, které máme, postarat sami,“ zakončil své vystoupení za velkého potlesku přítomných Lidinský.

… jako chřipka

„Lidé mávnou rukou, že tady uprchlíci nechtějí být. Je to ale jako s chřipkou, musíme mít nějakou prevenci,“ řekl krajský lídr Bakala. A slova se ujal opět Lidinský: „Bylo řečeno, že v Ústeckém kraji bylo od začátku roku zadrženo 140 nelegálních běženců. Ve většině případů to nejsou ti, kteří přišli přes Rakousko, ale ti, jež přecházejí z Německa. Jsou tam někde ubytovaní, dostávají tam nějakou podporu, a protože je u nás levněji, tak k nám přecházejí, v tom lepším případě si nakoupit za peníze, které dostali od Němců, v tom horším si jdou nakoupit za pět prstů, tak jak si to představují, že by se to dalo dělat.“

Čísla, která rozhodně nepotěší

„Jsme jediní, kteří dělají Visegradu ostudu,“ postěžovala si Volfová. Bakala na to uvedl: „Čísla z Německa, a ještě neúplná, říkají, že tam bylo 36 000 napadení, což je více než dvojnásobek, a přes 1 700 sexuálních napadení žen a dětí – to je za rok 2015. Migranti byli obviněni celkem ze 240 pokusů o vraždu, což je stoprocentní nárůst oproti roku 2014. „V Hamburku se děti imigrantů zaměřují na terorizování obchodníků, kapesní krádeže. Pocházejí hlavně ze severní Afriky a Balkánu, což je 80procentní nárůst od roku 2014,“ uvedl Bakala oficiální německé statistiky a sál zkoprněl úžasem.

Podle Lidinského je ve Švýcarsku 87 procent imigrantů stále na sociálních dávkách a není integrovatelných. „Jsou to Afghánci, subsaharské národy. Tedy osm z deseti nepůjde do práce, nechtějí se učit, jen jsou na sociálních dávkách. A kolik je takových, o kterých vůbec nevíme, kteří se nám rozpustili v ghettech, v místech, jež nekontroluje ani policie. Ve Švédsku zmizelo 15 000 lidí bez identity, kteří měli být deportováni. Ti pak budou hledat bezpečná místa. Na přechodu v Dolním Dvořišti byl zadržen Afghánec – rekordman, který žádal o azyl ve 13 zemích. Nu a v Libyi je připraveno 800 000 migrantů, kteří čekají na odvoz do Itálie,“ seznámil přítomné s čísly, která rozhodně neuklidní.

Bakala k tomu krátce podotkl: „Městská charita Plzeň shání 2 000 volných míst pro umístění migrantů. My si za celou dobu neporadíme s naší cikánskou menšinou. Neumíme si poradit ani s našimi bezdomovci.“

Zrušit neziskovky!

Následoval dotaz, zda je islám protiústavní. Jana Volfová opáčila: „My víme, že je. Ústavní soud v současné pozici prohlašuje, že je to náboženské specifikum.“

Lidinský poté odpověděl, proč je migrantská krize. „To je placená akce někoho, komu destabilizace Evropy bude nahrávat. Saúdská Arábie nepřijala jediného utečence. Já jako bývalý voják se stydím za to, že ČR je v NATO ve svazku se státem, který otevřeně podporuje Islámský stát a terorismus. Jak může diktovat Evropě bezvízový styk, který jím bude zneužitý. Je to řízený proces, kterému se musíme postavit. Pokud na to naše vládní garnitury nemají, tak se můžeme podívat na Maďarsko, Slovensko, Polsko.“ Odpovědí mu byl potlesk přítomných. Volfová chce „… zrušit politické neziskovky, které jsou živeny vládou, z Bruselu a z kraje a do nichž chodí ti mladí muži a ženy. Masarykova univerzita vyprodukuje za jediný rok 600 politologů! Ti se nemohou uživit, a tak chodí do těch neziskovek. Bojím se, že západní země jsou za zenitem. Pobaltské státy, Bulharsko, Rumunsko si již také začínají uvědomovat, že ta ochrana hranic je nutná.“ Poté Volfová vyzvala přítomné, aby si nestěžovali a vstoupili do Úsvitu, kde se mohou konkrétně angažovat. K dotazu na současného ministra vnitra a bývalého hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance Volfová řekla: „Kdysi jsem jej poznala v sociální demokracii. Já už tam nejsem, on tam zůstal. Když někdo hodně mluví, říká to třeba i správně, ale potom úplně jinak koná, tak je to podle mě buď zloděj, nebo pokrytec, nebo člověk, který se drží vlastního koryta. A to je přesně pan Chovanec. Mimochodem, není sám. Sociální demokracie jako taková má řadu lidí, kteří dobře hovoří – je to i Hašek. Když pak přijde na lámání chleba, tak všichni dělají to samé co Sobotka a Dienstbier. Říkám o sociální demokracii, že jsou to pokrytci. Stejně tak jsou pokrytci i z ANO.“

Hlas lidu

Lidinský na to doplnil: „Já jsem ve veřejných sdělovacích prostředcích neslyšel za posledních pět let, že by někdo o někom řekl, že je vlastenec, že má národní hrdost nebo že ve školách budou hovořit o národních tradicích.“ A jeden hlas přítomného člověka pracujícího v Německu, který právě přijel z Bavorska, nebyl potěšující: „V Norimberku je to šílené, třetina Turků, v metru v Mnichově samá policie. V Německu se chodí do důchodu v 67 letech a v rádiu se už mluví o zvýšení této hranice…“

Mgr. Jana Volfová

  • ČSSD
  • předsedkyně strany Česká Suverenita, učitelka
  • mimo zastupitelskou funkci


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…