Běžte do prdele, umělcové, padlo kvůli další akci Zdeňka Svěráka na ochranu ČT

14. 12. 2016 13:05

Zastupitel Brna-Bystrc Viktor Lošťák se opřel do umělců. „Běžte do prdele,“ napsal jim v souvislosti s dopisem, který oni poslali vládě. Žádají o to, aby veřejnoprávní média nebyla rukojmími. Píše o tom server Lidovky.cz.

Běžte do prdele, umělcové, padlo kvůli další akci Zdeňka Svěráka na ochranu ČT
Foto: archiv V. Lošťák
Popisek: Brněnský politik a zastupitel městské části v Bystrci Viktor Lošťák

„Běžte už do prdele, umělcové. Pořád ta samá písnička. Veřejnoprávní média patří nám, majitelům pravdy, Svěrákům, Uhdeům a vsadím se, že i jméno Břetislava Rychlíka se v novém dílu nekonečného seriálu sockomoušsky založených petentů najde,“ rozčílil se Lošťák.

Reaguje tak na dopis, ve kterém řada spisovatelů, herců, profesorů a divadelních ředitelů vyzývá vládu, aby přijala novely zákonů o České televizi a Českém rozhlasu. Chtějí, aby byla posílena nezávislost veřejnoprávních médií, zlepšena jejich kontrola a omezen politický vliv.

Umělci také požadují nový způsob volby členů rad obou veřejnoprávních institucí. „Stávající způsob volby do rad médií veřejné služby přece není nic jiného než nebezpečné maskování snah lobbistů a některých politiků oslabit média a ovládat je,“ píše se v otevřeném dopise, jehož iniciátorkou je advokátka Hana Marvanová. Pod dopisem jsou pak podepsáni například spisovatel Milan Uhde, režisér Fero Fenič, scenárista a herec Zdeněk Svěrák, herci Marek Vašut, Lukáš Vaculík, Dana Batulková a Táňa Medvecká. Nechybí ani podpis rektora Masarykovy univerzity Brno Mikuláše Beka. 

Anketa

Vadí vám, že o Vánocích budou zavřené supermarkety a velké prodejny?

20%
hlasovalo: 6292 lidí

Jak podotýkají signatáři závěrem, nepřijetí novely zákona může ohrozit kvalitu parlamentní demokracie. Je prý životně nutné, aby rady těchto institucí, které jsou nástrojem kontroly občanů, nadále nebyly jmenovány na základě netransparentních zákulisních dohod a manipulací, mnohdy hraničících s fraškou. Důležité je také podle nich to, aby Česká televize a Český rozhlas nebyly rukojmími jakékoliv státní moci. „Po příštích volbách už může být pozdě,“ uzavřeli. 

Původní text ZDE.

A právě do Svěráka a Uhdeho se Lošťák strefuje. „Lidé jako Svěrák a Uhde jsou přepólovanými pohrobky socialistické éry – sice ukazují jinam, ale struktura jejich myšlení je naprosto stejná, jako bylo myšlení komunistů. Mají plnou hubu svobody, ale nikdy nepochopili, že to slovo má jiný význam, než si oni, odchovanci socialistické éry, představují. Ne, svoboda neznamená, že místo direktivních keců KSČ budeme teď povinně poslouchat stejně stupidní žvásty téhle party,“ zmínil Lošťák. Svěrák a jeho kamarádi jsou podle něj zatuchlým reliktem sedmdesátých let minulého století. 

„Jste produktem husákovské normalizace, z vašeho myšlení se šíří smrad těch let. Váš věk a vaše osobní mentální nastavení, a koneckonců i vaše ziskuchtivost a potřeba potlesku sektářů, které jste kolem sebe shromáždili, vás nutí vylézat pořád dokola a poučovat lidi, i když vaše názory jsou staré a blbé. Nejste řešením problémů veřejnoprávních médií, nejste řešením vůbec žádných problémů české společnosti roku 2016. To vy jste ten problém,“ uzavřel ostře.

Celý příspěvek Viktora Lošťáka:

Běžte už do prdele, umělcové. Pořád ta samá písnička. Veřejnoprávní média patří nám, majitelům pravdy, Svěrákům, Uhdeům a vsadím se, že i jméno Břetislava Rychlíka se v novém dílu nekonečného seriálu sockomoušsky založených petentů najde.

Tentokrát chtějí, aby radu České televize tvořily osoby přímo jmenované zákonem určeným výčtem organizací, jako je spolek divadelníků. Je to stále stejná snaha, jako od dob televizní krize - zprivatizovat veřejnoprávní média do rukou Pravdy a lásky.

Lidé jako Svěrák a Uhde jsou přepólovanými pohrobky socialistické éry - sice ukazují jinam, ale struktura jejich myšlení je naprosto stejná, jako bylo myšlení komunistů. Mají plnou hubu svobody, ale nikdy nepochopili, že to slovo má jiný význam, než si oni, odchovanci socialistické éry, představují. Ne, svoboda neznamená, že místo direktivních keců KSČ budeme teď povinně poslouchat stejně stupidní žvásty téhle party.

Pane Svěráku, řeknu vám to natvrdo. Vy a vaši kamarádi jste zatuchlým reliktem sedmdesátých let minulého století. Jste produktem husákovské normalizace, z vašeho myšlení se šíří smrad těch let. Váš věk a vaše osobní mentální nastavení, a koneckonců i vaše ziskuchtivost a potřeba potlesku sektářů, které jste kolem sebe shromáždili, vás nutí vylézat pořád dokola a poučovat lidi, i když vaše názory jsou staré a blbé. Nejste řešením problémů veřejnoprávních médií, nejste řešením vůbec žádných problémů české společnosti roku 2016. To vy jste ten problém

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…