Bílý dům navrhl jako velvyslance v ČR podnikatele Stephena Kinga

11.07.2017 10:11 | Zprávy
autor: čtk

Jako nového amerického velvyslance v Česku navrhl Bílý dům podnikatele z Wisconsinu Stephena (Steva) Kinga. Spolu s dalšími jmény nominovaných na velvyslanecké posty v jiných zemích to v pondělí oznámil Bílý dům. Nominace ještě musí potvrdit americký Senát, informovala v noci na dnešek agentura AP.

Bílý dům navrhl jako velvyslance v ČR podnikatele Stephena Kinga
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

O jménu nového velvyslance v ČR se začalo spekulovat v médiích loni v listopadu poté, co byl americkým prezidentem zvolen Donald Trump. Výměny politicky jmenovaných velvyslanců jsou po změně administrativy v USA podle politologů obvyklé.

Předchozím velvyslancem v Česku byl od září 2014 Andrew Schapiro, jehož jmenoval bývalý americký prezident Barack Obama. Schapiro už dnes nominaci Kinga komentoval na Twitteru: „Gratulace a vše nejlepší Stephenovi Kingovi, nominovanému na velvyslance USA v ČR. Není lepší zaměstnání než reprezentovat USA v Praze.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…