Bojují proti rasismu rabováním luxusních obchodů? Tady je něco špatně. Známý právník a pedagog promluvil

17.06.2020 20:45 | Zprávy

„Možná se dočkáme doby, kdy přijede policista, avšak místo zásahu jen poklekne před zločincem, který vám bude vykrádat byt nebo znásilňovat dceru či syna,“ píše právník Petr Kolman ve svém komentáři k aktuálnímu dění v návaznosti na nepokoje, které se šíří ze Spojených států amerických. „Člověka napadne, jak pomůžete boji proti rasismu, pokud jdete vyrabovat obchod s luxusními teniskami nebo s IPady?“ táže se. A přidává, co nyní zažívají policisté černé pleti od bílých (progresivistických) demonstrantů.

Bojují proti rasismu rabováním luxusních obchodů? Tady je něco špatně. Známý právník a pedagog promluvil
Foto: Archiv autora.
Popisek: Petr Kolman, vysokoškolský pedagog.

Jak ví i průměrný český a moravský čtenář, který se o dění v zahraničí jinak moc nezajímá, v USA to nyní opravdu vře.

Skoro každý tam teď bojuje proti rasismu.

V celé řadě amerických měst probíhají několik týdnů manifestace proti rasismu a policejní brutalitě, které spustila smrt černocha (pardon, Afroameričana) George Floyda při zatýkání v Minneapolisu. Bohužel, v řadě měst tyto demonstrace přerostly v prachsprosté rabování obchodů.

Dodejme, že divoké (mnohdy až násilnické) protesty proti policejní brutalitě se z Minneapolisu rozšířily nejen do 170 měst v USA, ale také do Evropy.

Člověka napadne, jak pomůžete boji proti rasismu, pokud  jdete vyrabovat obchod s luxusními teniskami nebo s IPady?

Paradoxně na některých záběrech bylo dokonce vidět, jak bílí (progresivističtí) demonstranti nadávají černým policistům. Inu, to musí být hodně „nepříjemné“, být policistou černé pleti, a demonstranti vám hrubě nadávají či vás dokonce napadají za to, že jste „rasistický polda“.

Aby bylo jasno, pokud policisté při zatýkání G. Floyda skutečně pochybili, nechť jsou řádně potrestáni. To žádný rozumný právník nerozporuje. Nicméně v právním státě, kterým snad USA pořád ještě jsou, musí o vině a trestu rozhodovat nezávislý soud, a nikoliv ulice. A rozhodně nemožno omlouvat rabování. Vím,  někdo mimo jiné chválí policisty, kteří poklekli před demonstranty. Avšak policie zde není (a to nikde na světě), aby se stala loutkou v rukou politiků. Nyní zejména z anti-trumpovského křídla, kteří zneužívají smrti G. Floyda pro své politické cíle. Nezapomínejme, prezidentské volby v USA se blíží!

Stranou ponechme, že některá média a politici vykreslují zmíněného G. Floyda jako jakéhosi „něžného obra“, kterého zabili zlí rasističtí policisté. Připomeňme, že pan G. Floyd byl několikrát trestán, a to mj. za ozbrojené přepadení, dokonce i zbraní mířil na těhotnou osobu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: .

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

mzdy

V čem vám dám za pravdu je, že jsou u nás nízké mzdy, ale není to i chybou vás, protože i vy jste dlouho byli u vlády a mohli jste s tím něco udělat? Moc nechápu, co nyní změníte, když budete sedět v Bruselu, tedy krom toho, že vy si finančně určitě polepšíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mloci, dezoláti. A ti nejhorší? Chcimírové.“ Češi si platí z daní konferenci, kde jim nadávají

22:15 „Mloci, dezoláti. A ti nejhorší? Chcimírové.“ Češi si platí z daní konferenci, kde jim nadávají

Vláda potichu vyhazuje stovky milionů třeba na knižní festival, na kterém prezentuje Českou republik…