Británie byla varována z OECD před odchodem z EU. A nastal křik

27.04.2016 17:37

Ve Velké Británii stále běží diskuse o tom, co se bude dít, pokud by země vystoupila z Evropské unie. Nejnověji se objevilo varování OECD, podle které by odchod z EU stál každého Brita jeden měsíční plat. Kritici EU tomu však odmítají věřit a stojí si za svým. Informuje The Telegraph.

Británie byla varována z OECD před odchodem z EU. A nastal křik
Foto: derekbennetteu-sceptic.blogspot.com
Popisek: Britský europoslanec Nigel Farage

Podle nejnovější studie OECD by vystoupení z Evropské unie mohlo Brity vyjít celkem draho. Ty nejčernější odhady počítají s tím, že by každá britská domácnost musela zaplatit 5 000 liber ročně až do roku 2030.

Na oplátku se na EU snesla vlna kritiky od jejích odpůrců, aby vyvážili tuto negativní zprávu.

„Jasně, jasně, jasně, MMF, OECD, celý seznam mezinárodních organizací plných přeplacených lidí, kteří povětšinou selhali v politice,“ okomentoval zprávu předseda euroskeptické strany UKIP Nigel Farage.

Na otázku, jaké organizace podporují vystoupení Británie z EU, odpověděl: „Říká se jim trh, spotřebitelé, říká se jim lidé a také se jim říká skutečný svět.“ Připomněl také slova profesora ekonomiky Patricka Minforda, podle kterého by si každá rodina odchodem z EU přilepšila o 40 liber týdně.

Podle představitelů kampaně za odchod z EU je OECD organizací, kterou si platí sama Unie, tudíž její analýzy netřeba brát vážně.

Vysoce postavený britský politik George Osborne na druhou stranu míní, že pro zachování současného trendu, tedy ekonomického růstu, je nutné v EU setrvat i nadále, protože právě EU představuje ekonomické bezpečí.

OECD dále uvedla, že v případě vystoupení z EU by velmi klesl migrační tok do Velké Británie, ročně až o 84 tisíc lidí, což by bylo druhotným projevem slabší ekonomické situace. S odchodem by totiž začal klesat i britský HDP, což by vedlo právě k tomu, že by jej ve finále zaplatili daňoví poplatníci.

Generální tajemník OECD Angel Gurria vysvětlil, že vystoupení z EU nemá pro Británii jedinou kladnou stránku, už samotná příprava na referendum stojí velké peníze. „Náš závěr je jednoznačný. Velká Británie je mnohem silnější jako součást Evropy a Evropa je mnohem silnější s Velkou Británií jako hnacím motorem.“

„Vystoupení z EU nepředstavuje pro Velkou Británii žádné plusy. Jen cenu, které se lze vyhnout, a výhody, jež lze získat setrváním v Evropě. Nikdo by neměl platit daň za Brexit.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…