Britské imigrační úřady už to vzdávají. V zemi je 56 tisíc ilegálů, uhlídat je není šance

03.11.2017 20:35

Britský deník Express zmiňuje zprávu vypracovanou šéfem nezávislého úřadu Chief Inspector of Borders and Immigration Davidem Boltem, podle kterého britské úřady absolutně ztratily kontrolu nad ilegální migrací.

Britské imigrační úřady už to vzdávají.  V zemi je 56 tisíc ilegálů, uhlídat je není šance
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozdávající oběd

Ačkoli Velká Británie těží ze své geografické polohy, problémy s ilegální migrací se jí nevyhýbají. Pro „ilegály“ není nepřekonatelná téměř žádná překážka a od cesty za vysněným britským rájem je neodradí ani kanál La Manche a poměrně propracovaná přistěhovalecká politika země. Jak uvádí Bolt ve své zprávě, v zemi pobývá nejméně 56 000 migrantů, kteří jsou v zemi ilegálně a měli být deportováni. To se příslušným úřadům nepodařilo a ani netuší, kde se ilegálové nacházejí.

Jde o potenciálně nebezpečné pachatele, ale i ty, kteří již byli zadrženi a poté propuštěni zpátky na svobodu. Nezávislý inspektor pro hranice a migraci navíc tvrdí, že vláda a její úřady dělají jen velmi málo pro to, aby došlo k nápravě této situace. Neexistuje údajně téměř žádná snaha po „ztracených“ ilegálních migrantech pátrat, či se je dokonce snažit deportovat tak, jak nařizují zákony v oblasti přistěhovalecké politiky. Ve třetině případů deportace neproběhly kvůli právním nesrovnalostem.

Celý text v angličtině je ZDE.

Rozpaky nad neradostnými statistikami neskrývají ani politici a dle deníku Express sílí tlak na ministryni vnitra Amber Rudd, aby zajistila více zdrojů na ochranu hranic. „Tato zpráva je skutečně alarmující. Není možné dále akceptovat stav, kdy se odsouzení zločinci a ilegální migranti volně pohybují na veřejnosti. Musíme začít konečně tyto lidi hledat a deportovat,“ cituje deník konzervativního poslance za Dover Charlie Elphicka.

Poradce pro globální bezpečnost a Boltův předchůdce v úřadu Tony Smith konstatuje, že je za současné právní normy velmi obtížné realizovat deportace v případě, že lidi nechtějí opustit Velkou Británii dobrovolně. „Musíme najít způsob, jak odstraňovat překážky, které nám brání v provádění deportací, investovat další finanční prostředky do modernějších systémů pro sledování,“ míní Smith. Nápravu neradostného stavu požadují i tradiční odpůrci liberální přistěhovalecké politiky ze strany UKIP.

Samotný autor poukazuje na personální i finanční problémy, které brání v účinném prosazování sledování a deportací daných osob. Stejně jako Smith poukazuje na četné právní překážky, které již tak obtížnou situaci ještě více ztěžují. Ministr pro migraci Brandon Lewis konstatuje, že ilegální migranti musí zemi opustit. Nicméně neříká, jaká konkrétní „vylepšení“ současných pravidel by k dosažení tohoto cíle mohla přispět.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jak můžete někoho obvinit bez důkazů?

Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte? https://www.parlamentnilisty.cz/p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

18:22 Bobošíková a Kotrba o Ukrajině a válce. Už se rýsuje výsledek

Jak ovlivní balík pomoci z USA a nové mobilizační předpisy pro Ukrajince vývoj rusko-ukrajinského ko…