Britský poslanec navštívil syrského prezidenta Asada. Poté novinářům řekl...

17. 4. 2016 16:11

Britský konzervativní poslanec David Davis v rozhovoru pro britský Independent prozradil, co se dozvěděl při návštěvě syrského Damašku od prezidenta Bašára Asada. Mimo jiné zaznělo, že ruský prezident Vladimir Putin nenechá Asada padnout.

Britský poslanec navštívil syrského prezidenta Asada. Poté novinářům řekl...
Foto: Washington Post
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

S odvoláním na britskou BBC informuje server o setkání britského konzervativního polance Davida Davise se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Ten mu prý mimo jiné prozradil, proč ruský prezident Vladimir Putin nařídil stažení většiny ruských ozbrojených sil ze Sýrie. Prý za tím stála kritika mezinárodního společenství, že ruské bojové akce ohrožují vyjednávání o příměří mezi znesvářenými stranami.

„Pak ale došlo na vyjádření, které pro mě bylo asi vůbec nejdůležitější. Putin prý Asadovi řekl: Nenecháme vás padnout. Pro mě to byla z určitého pohledu nejdůležitější věta z celé návštěvy,“ konstatoval britský konzervativní politik. Pokud je to pravda, tak k ukončení bojů v zemi dojde až tehdy, když síly Bašara Asada dosáhnou jasného vítězství, nebo alespoń bude zřejmé, že se bez diktátora neobejde další vývoj země.

Celý text v angličtině najdete zde

Západ by proto měl připravit obdobu Marshallova plánu, jaký byl po válce aplikován na západě Evropy. To otevře Západu prostor k tomu, aby si uchoval vliv v regionu. Sýrie totiž nabízí velký hospodářský potenciál, jejž stojí za to podpořit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…